Pekin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Pekin Uçak Bileti

pekin-ucak-biletiPekin Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünya’nın en kalabalık başkenti ve en eski yerleşim merkezilerinden biri olan Pekin’i ziyaret etmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla istedikleri uçuş bilgilerine kolayca ulaşabilirler. Sitede yer alan sefer arama sayfasında Pekin’e gidecek uçakların tarih ve saatlerine bakarak seyahat planını yapabilen site ziyaretçileri burada uçak bileti de satın alabilir. Alo Uçak Hattı’nın yıl içinde düzenlediği indirimli uçak bileti kampanyaları da ziyaretçilerin dikkatini çeken ve faydalanabilecekleri diğer hizmetler arasında yer almaktadır.

Pekin Hakkında Bilgiler

Pekin şehri Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Hebei ve Tianjin illerine komşu olan şehir ülkenin kuzey tarafında bulunur. Kuzeydeki başkent anlamına gelen Pekin ismi de buradan gelmektedir. Dünyanın en kalabalık başkenti olan Pekin dünyadaki en büyük metropol alanlarından biridir. Dili Mandarin Çincesi olan şehirde para birimi ise Renminbi (RMB)’dir.  Para birimi, kültür, ekonomi gibi çeşitli alanlarda kendine özgün bir yapısı bulunan Çin 1 milyarın üzerinde insanın yaşadığı gelişmiş ekonomiye sahip bir ülkedir. Çin’in bugünkü halini almasındaki en büyük pay ilk olarak ülke genelinde yürütülen teknoloji üretme çabaları olmuştur. Kurulan fabrikalar ve geliştirilen yeni teknolojiler Çin’in dünya pazarına milyarlarca dolarlık ticari ürün sunmasını sağlamıştır.

Pekin Nüfusu: 17.550.000

Pekin Yüzölçümü: 16.801.25 km

Pekin İklimi ve Bitki Örtüsü

Pekin genelinde karasal muson ikliminin etkisi görülür. Yaz aylarında muson yağmurlarının etkisine giren şehir kış aylarında 0 derecenin altlarını görmektedir. Aralık-Ocak-Şubat döneminde en sert soğukların yaşandığı şehir bu nedenle bahar ve yaz aylarında ziyaret etmek için uygundur. Ortalama sıcaklığın 25 derece civarında olduğu şehir Mayıs-Haziran-Temmuz döneminde aldığı yağışlarla nemli bir havaya sahip olmaktadır. Bu nedenle birçok tarihi ve kültürel alanı bulunan şehir bu dönemde daha çok ziyaretçi çekmektedir.

Pekin Mutfağı

Birçok deniz kıyısındaki şehirde görülen su ürünleri etkisi Pekin mutfağı üzerinde de oldukça etkili olmuştur. Kırmızı et, balık, beyaz et Pekin mutfağının temel besin maddeleridir. Bunların da üstünde yer alan pirinç Çin genelinde en çok tüketilen besindir. Baharat ve soslarla pişirdikleri et yemeklerine farklı lezzetler katan Pekin halkı yemeklerde ve salatalarda kullandığı çeşitli sebzelerle de zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Ördek kızartmasının şehrin en meşhur yemeği olduğu, içecekler arasında çaya büyük bir önem verildiği de şehri ziyaret eden kişilerin unutmaması gerekenler arasındadır.

Pekin‘in Gezilip Görülecek Yerleri

Mitoloji ve medeniyetler tarihine bakıldığında Pekin’in görülmesi gereken onlarca mekânı bulunmaktadır. Çin Seddi, Yazlık Saray, Lama Tapınağı, Ulusal Stadyum ve Su Küpü bu mekânlardan en çok bilinenleridir. Çin Seddi son yıllarda milyonlarca kişinin ayak bastığı bir yapı olduğu için zamanla yapısal olumsuzluklar baş göstermiş ve birçok noktasında tadilat çalışmaları yapılmıştır. Uzaydan görülebilen tek yapı olan Çin Seddi ülkenin ve Pekin’in en meşhur alanıdır.