Podrogica Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Podrogica Uçak Bileti

podgorica-ucak-biletiPodrogica Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Yeni bir ülke olan Karadağ’ın başkenti Podrogica yaz turizmi için uygun alanlara sahip olduğu ve iklim koşulları nedeniyle yaşanabilir bir şehir statüsünde olduğu için turizm potansiyelinde artış yaşanmaktadır. Podrogica’yı ziyaret etmek ve Karadağ’ı gezmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla uçak bileti satın alabilirler. Bazı havayolu firmaları sefer düzenlediği için kesin bilgiye ihtiyaç duyan kişiler internet sitesi üzerinden bu bilgilere kolayca ulaşabilir. Sitenin kendi indirimli uçak bileti kampanyaları da oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu fırsatlardan faydalanmak isteyen kişiler siteyi takip edebilirler.

Podrogica Hakkında Bilgiler

Tarih boyunca siyasi ve askeri mücadelelerin yaşandığı Doğu Avrupa şehirlerinden biri olan Karadağ bir ulus devlettir ve Sırbistan’dan ayrılarak bu statüye kavuşmuştur. İlk olarak Roma İmparatorluğu döneminde yerleşimin görüldüğü şehir buzun bir dönem Osmanlı Devleti’nin himayesi altında kalmıştır. Bu dönemde şehirde yürütülen imar politikaları günümüze birçok tarihi ve kültürel eserin ulaşmasını sağlamıştır. Osmanlı Devleti’nden sonra Karadağlıların eline geçse de bir dönem Yugoslavya hâkimiyetinde kalmıştır. Bu dönemde Yugoslavya lideri Tito’ya ithafen Titograd olarak adlandırılmıştır. Karadağ’ın en büyük şehri ve başkenti olduğu için şehri ziyaret eden kişilerin ilk uğradıkları yerleşim merkezlerinden biridir ve tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile dikkat çeker.

Podrogica Nüfusu: 150.000

Podrogica Yüzölçümü: 1,4 km2

Podrogica İklimi

Tipik bir Akdeniz ülkesi olan Karadağ Adriyatik Denizi’nden gelen nemli havanın etkisinde kalmaktadır. Yazları sıcak kışları ılık ve yağışlı geçen şehir bağ ve bahçeleriyle de dikkat çekmektedir. Yeşil alanların fazlalığı nedeniyle doğa ve eko turizmine oldukça elverişli şartlara sahip olan şehir gür ormanlarla kaplı bir bitki örtüsüne sahiptir. Yıl boyunca yaşam standartlarını olumsuz etkileyecek hava koşullarının yaşanmaması şehri ziyaret etmek isteyen kişilere rahat davranma şansı tanımaktadır. Yaz aylarında aşırı sıcakların görüldüğü gün sayısı fazla olsa da deniz etkisiyle şehirde etkili olan nem oranı bu sıcaklığın yakıcı etkisini azaltmaktadır.

Podrogica Mutfağı

Ülkede uzun bir süre Osmanlı Devlete hüküm sürdüğü için Türk kültürüne has yemekler Podrogica’da karşınıza çıkabilir. Türkiye’den Karadağ’ı ve Podrogica’yı ziyaret eden kişilerin yemek kültürü ve sosyal hayat anlamında çok da yabancılık çekmeyecekleri bir gerçektir. Ülke mutfağında coğrafi nedenlerden dolayı güçlü İtalyan mutfağının etkileri de görülmektedir. Şehrin kırsal kesimlerinde yürütülen hayvancılık faaliyetleri ülke ve şehir mutfağında tüketilen et ürünlerinin oranlarına da katkıda bulunmuştur. En çok tüketilen et türleri kuzu ve domuz etidir.

Podrogica‘nın Gezilip Görülecek Yerleri

Moskova Köprüsü, Slobode Caddesi, Skadar Gölü, Cijevna Kanyonu ülkede en çok ziyaretçi çeken alanlardır. Bunlardan Skadar Gölü ve Cijevna Kanyonu ülkenin doğal zenginlikleri arasında yer almaktadır ve sunduğu eşsiz manzara eşliğinde turistlerin temiz havada gezinti yapmalarını sağlamaktadır.