Rize Uçak Bileti, Ucuz Rize Uçak Bileti Fiyatları

Rize Uçak Bileti

Rize Uçak BiletiRize’ye uçak bileti alacak olanların dikkat etmeleri gereken bir nokta vardır. Rize ilinde havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Rize’ye en yakın olan havalimanı tercih edilmelidir. Bu havalimanı da Trabzon’dadır. Rize’ye uçakla yolculuk etmek isteyenlerin Trabzon Havalimanı’nı kullanmaları gerekir. Bunun için Alo Bilet Hattı sitemiz üzerinden Rize uçak bileti sorgulaması yaparak biletinizi satın alabilirsiniz. Günümüzde karayolu ulaşımda en çok tercih edilen yöntemdir. Fakat bu yöntem beraberinde birçok riski de getirmektedir. Kaza oranları incelendiğinde en çok kazanın karayollarında meydana geldiği görülmektedir. Ayrıca uzak illerden Manisa’ya yolculuk süreleri kişi sağlığını tehlikeye atacak kadar uzun sürmektedir. Havayolları ile seyahatte bu durum tam tersidir. Yolculuk oldukça kısa sürmekte ve son derece güvenli geçmektedir. Siz de Manisa uçak biletinizi Alo Bilet Hattı üzerinden alarak havayolu şirketlerinin en son kampanyalarından haberdar olabilirsiniz.

Rize’ye En Yakın Havalimanı

Rize’ye en yakın havalimanı Trabzon Havalimanı’dır. 1957 yılında hava meydanı olarak hizmete açılan Trabzon Havalimanı 1995 yılında havalimanı statüsü kazanmıştır. Sivil statülü Trabzon Havalimanı bünyesinde iç hatlar terminali ve dış hatlar terminali hizmet vermektedir. Havalimanının terminal binalarının toplam büyüklüğü 23.745 metrekaredir. İç hatlar terminalinin büyüklüğü 14.035 metrekare olup yıllık toplam yolcu kapasitesi 2milyondur. Dış hatlar terminalinin büyüklüğü ise 9710 metrekare ve yıllık toplam yolcu kapasitesi 1,5 milyondur. Trabzon Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 6 km’dir. Havalimanına ulaşım Havaş otobüsleri, servis, taksi ve rent a car ile gerçekleştirilmektedir. Havalimanının toplam otopark kapasitesi 385 adettir.

Rize Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin toplam nüfusu 143.461’dir. Şehrin yüz ölçümü ise 3920 kilometrekaredir. Rize, MS dönemde Roma İmparatorluğu daha sonra Bizans İmparatorluğu hakimiyeti altında bulundu. Malazgirt Savaşı sonrasında ise Gürcülerden alınan Rize Türk egemenliğine girmiştir. Daha sonra tekrar Bizans hakimiyetine giren şehir Fatih Sultan Mehmet zamanında 1470 yılında fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. Rize çay ekim alanlarıyla Türkiye’nin 1 numaralı çay üretim alanıdır. Bozulmamış doğal yeşil yapısıyla yayla turizmine elverişli olan ilde çaycılığın gelişmesi ile beraber balıkçılık günden güne önemini yitirmektedir. Karadeniz kültürünün vazgeçilmez folklor ve geleneklerini sürdüren Rize’de yerel halk kendine özgü kıyafetlerini giymektedir. Rize, Türkiye’nin yıllık ortalama yağışı en fazla olan bölgesidir.

http://www.alobilethatti.com/ üzerinden Rize uçak biletinizi satın alarak konforun ve rahatın keyfini çıkarın. Sorunsuz bir uçak yolculuğu yapmak istiyorsanız üst tarafta bulunan buton aracılığıyla Alo Bilet Hattı üzerinden Rize uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca firmaların bilet fiyatlarından karşılaştırmalar yaparak uygun bir fiyata uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Türkiye’nin her yerine milyonlarca yolcunun seyahat etmesine aracı olmuş en iyi online bilet satış sitesi Alo Bilet Hattı sayesinde 7/24 bilet satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.