Rostov Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Rostov Uçak Bileti

rostov-ucak-biletiRostov Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Rusya’nın batısında Avrupa sınırlarında bulunan şehir ülkenin en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğu için oldukça eski mimari eserlere sahiptir. Bu eserlerin ve şehrin tarihi hakkında birinci kaynaklardan bilgi almak isteyen kişiler şehri ziyaret edebilirler. Tarihi alanlar ve kiliselerin tarihine ilgi duyan kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla Rostov’a bir uçak bileti satın alabilirler. İnternet sitesinden edinilen güvenilir bilgiler ışığında Rostov’u ziyaret edeceği zaman aralığını kesinleştiren kişiler indirimli uçak bileti kampanyalarından da faydalanabilirler.

Rostov Hakkında Bilgiler

Rusya’nım batısında, nüfus yoğunluğu az ve adı çok duyulmamış bir şehir olan Rostov aslında Rusya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Tarih boyunca Rusların kurduğu devletlerin himayesinde kalan ve tarihte Moğol istilasına uğrayan yerlerden biri olduğu için yıkılan şehir daha sonra tekrar kurulmuştur. Ayrıca ülkenin dini ve idari açıdan önem verdiği şehirlerden biridir. Verilen bu önem nedeniyle Moğol istilası ve diğer siyasi mücadeleler sonucunda zarar gören Rostov mimari eserleri titiz bir restore aşamasından geçirilmiştir.

Rostov Nüfusu: 31.740

Rostov Yüzölçümü: 32 km²

Rostov İklimi

Rusya genelinde görülen tipik karasal iklim Rostov’da da kendini göstermektedir. Rostov’un deniz etkisinden uzak küçük bir kent olması yıl içinde hava sıcaklıklarının büyük farklılıklar gösterdiği bir şehir olmasına neden olmuştur. Sonbahar ve kış mevsimlerini genellikle kar yağışlı ve soğuk geçiren şehir ilkbahar ve yaz mevsimlerinin olumlu etkisini üzerinde hissetmektedir. Bu nedenle bu iki mevsim arasındaki dönemler Rostov’u ziyaret etmek isteyen kişiler için en mantıklı dönemler olacaktır. Bu dönemlerde şehri ziyaret ederek özellikle kilise ve katedrallerin bulunduğu bölgeler atlama yapılmaksızın ziyaret edilmelidir. Bu dini mekânlarda kullanılan Gotik ve Romanesk tarz Rostov mimarisinin köklü ve modern bir mimari olduğunu göstermektedir.

Rostov Mutfağı

Su ürünleri ve sebzelerin oldukça sık kullanıldığı Rusya mutfağı Rostov’da da etkisini göstermiştir. Yumurta, un ve sütle yapılan Pelmeni; un, pırasa, soğan ve daha birçok malzeme ile yapılan Piroşki; dana eti ve soğanla yapılan Beef Stroganiff bölge mutfağında kendine yer bulan lezzetli ürünlerdir. Yemek kültüründe kullanılan malzemelerden de anlaşılacağı gibi Rostov mutfağının besleyici yanı oldukça fazladır.

Rostov’da Gezilip Görülecek Yerler

Rostrov Finifti Museum, Dom Remyosel, Monaestry f St. Avraam, Palaty gibi daha onlarca mimari eser Rostov’da ziyaretçilerini beklemektedir. Deniz, kum ve güneş turizminin tek turizm çeşidi olarak algılanmamasını ziyaretçilere gösteren Rostov kültürel ve tarihi alanlarla nasıl tanınabileceğinin canlı bir kanıtıdır. Avrupa topluluklarından şehri görmek isteyen insanların gelip ziyaret ettiği Rostov şehrinde Genel olarak Rus kültürüne ait mimari tarzın benimsendiği dini mekânlar inşa edilmiştir. Bu dini mekânlar faal olarak çalışmanın yanında ülke ve şehir dışından gelen ziyaretçilere de kapılarını açmaktadır.