Salzburg Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Salzburg Uçak Bileti

salzburg-ucak-biletiAvusturya’nın bir şehri olan Salzburg’a seyahat edeceğiniz zaman uçak yolculuğunu tercih etmelisiniz. Özellikle hızlı seyahatleri tercih ettiğiniz zaman uçak yolculuğu ile 2 saat 5 dakika gibi kısa bir sürede Salzburg’da olmanız mümkün. Araç yolculuklarına göre daha konforlu ve ekonomik olması da yine uçak yolculuğunu daha avantajlı hale getiriyor. Alo bilet hattı Salzburg uçak bileti satışları ile size yardımcı oluyor. Tüm havayolu firmalarının uçak biletleri sitemizde yer alıyor ve ufak bir tarama ile aradığınız bileti bulabiliyorsunuz. Ayrıca firmaların yaptıkları kampanyalar sitemizde de aktif olarak sizlere sunulmakta ve biletlerinizi satın alırken bu kampanyalardan yararlanabilmektesiniz.

Salzburg Havalimanı

Salzburg havalimanı, Avusturya’nın en önemli havalimanıdır. 1926 yılında inşa edilen havalimanı 1 Eylül 1939 yılında ihtiyaçlara karşılık verebilmesi için genişletilmiştir. Havalimanı günümüzde birçok tarifeli uçuş için kullanılıyor. Özellikle tatil aylarında daha fazla yolcuya ev sahipliği yapmaktadır. Salzburg havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 3.1 km olduğu için havalimanından kolay ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. 2, 8 ve 27 numaralı otobüsler ile ortalama 40 dakikada şehir merkezinde olabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı gitmek istediğinizde taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Uygun bileti satın alarak siz de Salzburg’a gelmek isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Salzburg Hakkında Genel Bilgiler

Salzburg, Avusturya’nın en büyük dördüncü kentidir. Avusturya için önemli bir yere sahip olan Salzburg, “Tuz Kent” anlamına gelmektedir. Mozart’ın doğduğu şehir olarak bilinen Salzburg, bu özelliği nedeniyle de oldukça önemli bir kenttir. Salzburg’a geldiğiniz zaman özellikle Mozart’ın evini dolaşlısınız. Bunun yanı sıra Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi gibi yerleri de dolaşabilirsiniz. Avusturya mutfağı birçok mutfağa göre oldukça zengindir. Alman, Macar ve İtalyan mutfaklarının izlerini Avusturya mutfağında bulabilirsiniz. Fast foot yemekleri çok fazla gelişmediği için daha çok ev yapımı yemekler tercih edilir.

Salzburg’a uçakla seyahat etmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız alo bilet üzerinden arama yapabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi bilet sitesi olarak ucuza Salzburg Uçak biletinizi almada sizlere yardımcı oluyoruz. Ayrıca sitemizden alacağınız biletlerde kampanyalardan da yararlanabiliyorsunuz.