Sao Paulo Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Sao Paulo Uçak Bileti

sao-pauloSao – Paulo Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sao – Paulo’ya gitmek için havayolunu tercih ediyor ve bir uçak biletine ihtiyaç duyuyorsanız sizlerde milyonlarca kişinin yaptığı gibi alo uçak hattı internet sitesini kullanabilirsiniz. Site üzerinde aradığınız tüm uçak seferlerine ait uçak biletlerini çok ekonomik ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz. Bunun için günün herhangi bir saati siteyi ziyaret edebilir ve uçak biletinizi çok ucuz ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz. Sitede yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de check-in işlemleridir. Ana sayfada yer alan check-in alanına giriş yaparak online uçak bileti check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sao – Paulo Hakkında Bilgiler

Brezilya’nın gelişmiş kentlerinden bir tanesi olan Sao – Paulo, ülkenin en büyük kentidir. Şehir, aynı zamanda Güney Amerika’nın da en büyük kenti olma özelliğini taşıyor. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist uçak bileti olanaklarını kullanarak şehri ziyaret etmektedir. Bu nedenle kent her zaman hareketli ve renklidir. Şehre ulaşım ise genellikle havayoluyla yapılıyor. Hava ulaşımının sıklıkla gerçekleştirildiği havalimanı Sao Paulo Guarulhos Uluslararası Havalimanı’dır. Havalimanı 1985 yılında kurulmuş ve o günden bu yana milyonlarca yolcusuna iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir.

Sao – Paulo Nüfusu: 11.037.593
Sao – Paulo Yüzölçümü: 218.708 km2

Sao – Paulo Tarihi Hakkında Bilgiler

Tarihi çok eski olan Sao – Paulo, 1554 yılında kurulmuştur. Kentte ilk yerleşim sağlayan ülke ise Portekiz’dir. Uzun yıllar boyunca farklı uygarlıkların egemenliği altında kalan kent, 1800 li yılların sonlarına doğru bağımsızlığını kazanmış ve sonrasında ise büyük bir hızla gelişme göstermiştir.

Sao – Paulo’nun İklimi ve Bitki Örtüsü

Sao- Paulo’da tipik tropikal iklim etkisini hissettirir. Yaz ayları oldukça sıcak geçerken, kış ayları ise daha serin, hatta soğuk olarak geçer. Kentte en sıcak zaman Şubat ayıdır. Bu yüzden kenti ziyaret etmek için en uygun zaman Şubat ayıdır. Diğer tarihlerde de Sao – Paulo’yu ziyaret edebilirsiniz, ancak geziniz sırasında havanın yağışlı olma ihtimalini göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Sao – Paulo’nun Yöresel Lezzetli Yemekleri

Kendisine has birçok yöresel lezzete sahip olan Sao – Paulo mutfağı, bunun dışında İtalya, Japonya ve Portekiz gibi önemli ülkelerin mutfaklarından da esinlenmiştir. Yöre lezzetleri arasında sıklıkla et kullanılır. Kentin en ünlü yemeği ise siyah fasulyedir. Popüler restoranlardan bazıları ise Kinoshita, Varanda Grill, Gopara Hari ve A Bela Sintra’ tır.

Sao – Paulo’nun Gezilip Görülecek Yerleri

Sao – Paulo’da görülmesi ve gezilmesi gereken onlarca yapı bulunuyor. Birbirinden değerli bu yapılardan bazıları Parque do Ibirapuera, Pinacoteca do Estado, Sala Sao Paulo, Portekiz Dili Müzesi, Futbol Müzesi, Temple of Solomon, Mosteiro De Sao Bento, Jardins District ve Renault Theatre’ tır.