Şarm El Şeyh Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Şarm El Şeyh Uçak Bileti

sarm-el-seyh-ucak-biletiMısır’ın turistik şehirlerinden bir tanesi olan Şarm El Şeyh’e yolculuk için ilk tercihiniz havayolu olmalıdır. İstanbul üzerinden uçakla Şarm El Şeyh yolculuğunun süresi yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir. Yolculuk esnasında yaşayacağınız konfor ile bu sürenin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Şarm El Şeyh uçak biletinizi Alo Bilet Hattı üzerinden satın alabilirsiniz.

Şarm El Şeyh Havalimanı

Şarm El Şeyh Havalimanı Mısır’da bulunan en işlek 3. havalimanıdır. Havalimanının hizmete açılış tarihi 14 Mayıs 1968’dir. Şarm El Şeyh Havalimanı bünyesinde aktif 2 adet terminal bulunmaktadır. Yapımı devam etmekte olan 3. terminalin yakın bir tarihte açılması hedefleniyor. 2 adet asfalt pistin mevcut olduğu havalimanı 2010 yılında 8 milyonun üzerinde yolcu ağırlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından ulaşım için taksi ve otobüs gibi seçenekler mevcuttur.

Şarm El Şeyh Hakkında Bilgiler

Önceleri bir çöl olan Şarm El Şeyh günümüzde turistik değeri olan önemli bir tatil merkezidir. Mısır – İsrail Savaşları ile 1960’lı yıllarda Mısır’ın elinden çıkan bu çöl İsrail tarafından yeşillendirilip modernleştirilmiştir. 1979 yılında Camp David Antlaşması ile tekrar Mısır egemenliğine giren Şarm El Şeyh, Sina Yarımadası’nın güneyinde yer almaktadır. 73 bin nüfuslu bu küçük şehir şu Kızıldeniz kıyısında yer alıyor. Türkiye ve Avrupa’ya yakınlığı sebebiyle bu güzel tatil şehri her yıl binlerce turist ağırlıyor. Şarm El Şeyh yan yana dizilmiş 4 bölgeden oluşuyor. Nabq Bay, Naama Bay, Old Town ve Hadaba olarak isimlendirilen bu bölgelerin hepsi farklı özelliklere sahip. Örneğin Old Town’da esnaf dükkanları, şehir lokantaları ve nargileciler yer alıyor. Hadaba bölgesi ise lüks villa ve 5 yıldızlı otellerin olduğu bir bölge. Yüzmek için şehirde en uygun nokta Ras Um Sid bölgesidir.

Site üzerinden Şarm El Şeyh uçak biletinizi kolay adımlarla satın alabilirsiniz. Uçak biletinizi satın almak için üst menüde yer alan bilet sorgulama sayfasını kullanabilirsiniz. Alo Bilet Hattı’nı tercih ederek piyasadaki en uygun fiyatlara Şarm El Şeyh uçak bileti satın almış olursunuz. Türkiye’nin en iyi sitesi Alo Bilet Hattı yurt dışı seyahatlerinde yolcuların ilk tercihidir.