Seul Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Seul Uçak Bileti

seulSeul Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Seul’u ziyaret edip buradaki farklı kültürlerle tanışmak isteyen kişiler Alo Uçak Hattı üzerinden alacakları indirimli uçak bileti ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler. Kolay adımlarla istenen bilgilere ulaşılabilen ve yıl içindeki ucuz uçak bileti kampanyalarından faydalanılabilen site havayolu firmaları ve seferler hakkındaki doğru bilgileri ziyaretçilere ulaştırmaktadır. Seyahat planı yapmadan önce ziyaret edilmesi gereken faydalı bir site olarak Alo Uçak Hattı kolay erişilebilir yardım seçeneklerine sahiptir.

Seul Hakkında Bilgiler

Son yıllarda gerek spor gerekse ekonomik gelişim alanında adından sık sık söz ettiren Seul Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehridir. Dünya üzerindeki en kalabalık 13. Şehir olmasının verdiği Pazar dinamikleri, iş gücünün ucuzluğu ve yüksek alım gücü şehrin bir işletme ve finans merkezi haline gelmesini sağlamıştır. Kore’nin ikiye ayrılmasından önce de ülkenin başkentliğini yapan şehir dünyaca ünlü birçok markanın merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Teknoloji devi Samsung bu markalar arasında yer almaktadır. Ekonominin yanında spor alanındaki faaliyetleriyle de adından söz ettiren Seul 2002 yılında Dünya Kupası’na ev sahipliği yaparak bir süre futbolun kalbinin attığı şehir olmuştur. Tarihi boyunca çeşitli hanedanlıklar tarafından yönetilen Seul farklı isimlerle anılsa da halk arasında bu isimden başka bir isim kullanılmamış ve Güney Kore’nin kurulduğu tarihte adı resmi olarak Seul olmuştur.

Seul Nüfusu: 10.117.000

Seul Yüzölçümü: 605 km2

Seul İklimi

İklim tipleri açısından çeşitli özelliklere sahip olan Seul’da Muson İklimi ve Karasal İklim belli dönemlerde etkisini göstermektedir. Kış aylarının soğuk ve kar yağışlı geçtiği şehir yaz aylarında sıcak ve nemli bir havaya sahiptir. Yaz aylarında etkili olan Muson rüzgârları şehrin çok fazla yağış almasına neden olur. Bu nedenle şehrin ziyaret edilmesi için en uygun dönem bahar döneminden yaz dönemine kadar geçen süredir. Bu zaman zarfında şehri ziyaret eden kişiler binlerce yıllık tarihin etkileyici kalıntılarını çıplak gözle görebilir ve rahat bir şekilde şehir gezintisine çıkabilirler.

Seul Mutfağı

Kore mutfağında sebze yemekleri ve su ürünleri en çok tercih edilen yiyeceklerdendir. Kırımız etinde yeterince tüketildiği şehirde Korean Barbecue bu alanda doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca beyaz et konusunda da yeterince lezzetli yemekleri olan Seul’de Dak Kkochi denilen tavuk şiş ziyaretçilerin tadabileceği lezzetler arasındadır. Fischcake, Ggultarae, Kimichi gibi yemek ve salatalar da Seul mutfağının ilgi çeken tatları arasında yer alır.

Seul’da Gezilip Görülecek Yerler

Her ne kadar kalabalık nüfuslu bir şehir olsa da Seul’daki doğal alanlar ziyaretçileri tarafından gezinti yapmak için tercih edilmektedir. Bunun yanında eski han ve köyler Seul’un tarihi dokusunu tamamlar. Gyeongbokgung Sarayı, Bukchon Hanok Köyü bu mekânlardan sadece iki tanesidir.