Sevilla Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Sevilla Uçak Bileti

sevillaSevilla Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İspanya’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Sevilla’ya bir gezi planlayan kişiler Alo Uçak Hattı üzerinden havayolu firmalarının uçuş seferleri hakkında bilgi alabilirler. Diğer ulaşım seçeneklerine göre çok daha hızlı bir seçenek olan havayolu taşımacılığı erken uçak bileti satın alma işlemlerinde ya da Alo Uçak Hattı indirimli uçak bileti kampanyalarında alacakları biletleri çok daha ekonomik fiyatlara mal edebilirler. Siteyi belirli aralıklarla takip eden kişiler bu kampanyalardan daha çabuk haberdar olacağı için gezi planı yapan kişilerin Alo Uçak Hattı ile sürekli iletişim halinde olması daha sağlıklı olacaktır.

Sevilla Hakkında Bilgiler

İspanya’ya bağlı Endülüs özerk belgesinin merkezi olan şehir dünya tarihi açısından çok büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise Coğrafi Keşifleri başlatan İspanyol denizcilerin bu limanı da seferlerinde kullanmış olmalarıdır. Atlas Okyanusu’na kıyısı olması nedeniyle özellikle denizcilik alanında önemli bir gelişme kaydeden Sevilla gelişmiş bir ticaret limanı olarak Endülüs ve İspanya ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Şehirde bir dönem İslam Devleti de hüküm sürmüş fakat bu hâkimiyet çok sürmeden son bulmuştur. Bu dönem boyunca şehirde çeşitli İslami eserler inşa edilmiş ve bölge kültürüne katkıda bulunulmuştur. Şehrin ticaret limanı olarak büyük bir maddi gelir elde etmesi burada yaşayan insanların refah düzeyini arttırmış ve sanata verilen önem ve özen de aynı oranda artmıştır. Ünlü heykeltıraşların, şairlerin yaşamaya başladığı şehirde birçok hikâye yazılmış ve sanat esersi icra edilmiştir.

Sevilla Nüfusu: 696.000

Sevilla Yüzölçümü: 140 km2

Sevilla İklimi

Tarih, deniz ve kültür turizminin merkezlerinden biri olan Sevilla ılıman bir iklime sahiptir. Dört mevsim hava koşullarının sosyal hayatı olumsuz etkileyecek şartlara gelmemesi şehrin hareketli yaşamını devam ettirmesini sağlamaktadır. Yaz aylarında sıcak ve nemli bir havası olan şehirde daha rahat koşullarda seyahat etmek ve dört bir tarafını gezmek isteyen kişiler için Nisan-Mayıs dönemi en sağlıklı dönemdir. Bu dönemde doğal hayatı da canlanmaya başlayan şehir etkileyici doğal güzellikleriyle ziyaretçileri aynı ortamda buluşturmaktadır.

Sevilla Mutfağı

Akdeniz medeniyeti olarak sebzelerin bol tüketildiği bir mutfak olan İspanyol mutfağı tüm şehirlerinde benzer özellikleri yaşatmaktadır. Sevilla’da tarih boyunca birbirinden oldukça farklı kültürlerin hâkimiyet kurması şehrin dilinde ve inanışında olduğu gibi mutfak kültüründe de aynı farklılık etkisini yaratmıştır. Zeytinyağlı yemekler ve çeşitli sos ve baharatlarla hazırlanan sebze yemekleri Sevilla mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Sevilla’da Gezilip Görülecek Yerler

Dini mekânların oldukça etkileyici manzaralar oluşturduğu şehirde Sevilla Katedrali, Torre del Oro, Plaza de Espana, Alcazar Sarayı şehirde gezilip görülmesi gereken etkileyici mimari eserler olarak göze çarpmaktadır. Şehirdeki İslam Devleti dönemi etkilerinin en güzel örneklerini içeren Alcazar Sarayı bugün müze olarak kullanıldığı için ziyaretçilerin gezmelerine müsaade edilmektedir.