Sidney Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Sidney Uçak Bileti

sidneySidney Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Avustralya diyince akla ilk gelen şehir muhtemelen Sidney olacaktır. Eğlence sektörünün merkezlerinden biri olan Sidney’i ziyaret etmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı üzerinden uçak bileti sorgulayabilirler. Birçok firmanın sefer düzenlediği Sidney Türkiye’den oldukça uzak bir mesafede yer aldığı için yolculuk süreleri uzun olacaktır. Maliyet de aynı oranda fazla olacağından ekonomik bir yolculuk planı yapan kişiler Alo Bilet Hattı tarafından yapılan indirimli uçak bileti kampanyalarından yararlanabilirler. Kampanya dâhilinde tek ya da iki kişilik kontenjanlarla ucuz uçak bileti satın alan kişiler istedikleri havayolu firmasıyla rahat bir şekilde Sidney’e ulaşabilirler.

Sidney Hakkında Bilgiler

Avustralya’nın ve Dünya’nın en fazla bilinen şehirlerinden biri olan Sidney bir kültür, sanat ve eğlence merkezidir. Şehrin gelişmeye başladığı yıllar 1700’lü yıllardır ve sömürgecilik faaliyetlerinden payını almıştır. Uzun bir süre boyunca İngilizlerin sömürgesi olarak yaşayan şehir bir donanmanın bölgeye yerleşmesinden sonra gelişmeye başlamıştır. Günümüzde gelişmiş bir liman şehri, eğlence parklarının merkezi ve büyük sanat etkinliklerinin mekânı olarak bilinmektedir. Ülkenin başkenti Canberra olmasına rağmen en gelişmiş şehri Sidney’dir. Bu nedenle ülkenin en çok yatırım yaptığı şehir konumunda olan Sidney hayatın bir an olsun duraksamadığı enerjik bir şehirdir.

Sidney Nüfusu: 4.280.000

Sidney Yüzölçümü: 12,4 km2

Sidney İklimi

Güney Yarım Küre’nin iklim açısından en dengeli şehirlerinden biri Sidney’dir. Bulunduğu konum nedeniyle yaz ve kış aylarında sıcaklık değişimleri pek fazla yaşanmaz. Yazları sıcak geçerken kış ayları ılık geçmektedir. Bu nedenle yaz turizminin merkezi olarak Avustralya da çok fazla turist çeken şehir yağış grafiği açısından da olumlu bir yapıya sahiptir. Aralık ve Şubat ayları arasındaki dönem şehrin en fazla turist çektiği dönemdir. Deniz, kum ve güneş turizmi özellikle bu aylarda Sidney ekonomisine büyük bir katkı yapmaktadır. Kış aylarının ılık geçmesi ve aşırı yağışların görülmemesi nedeniyle de bu aylarda da turistik geziler buraya düzenlenebilmektedir.

Sidney Mutfağı

Japon mutfağının etkilerinin görüldüğü şehirde coğrafi konumu nedeniyle su ürünlerinin yemeklerde kullanımı da oldukça fazladır. Yerli halk Aborjinlerin etkisinin de görüldüğü ülke mutfağında timsah, kertenkele, kanguru gibi hayvanların etleri de tüketilmektedir. Su ürünleri açısından da özellikle kabuklu deniz hayvanlarının çeşitli menülerde yer alması Uzak Doğu ülkelerinin Sidney mutfağında ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Sidney’de Gezilip Görülecek Yerler

Sidney’i ziyaret eden kişilerin ilk göreceği eserlerden biri Sidney Köprüsü iken diğeri Sidney Opera Evi’dir. Oldukça etkileyici bir mimari yapıya sahip olan bu iki yapı kentin simgesi haline gelmiştir. Sidney Limanı’na inşa edilen köprü en geniş çelik köprü olma özelliğini taşımaktadır. Resmi kaynaklarda köprünün ismi Sidney Harbour Köprüsü olarak geçmektedir. Government House, Royal Botanic Gardens ve plajlar şehirde görülmesi gereken diğer mekânlardır.