Simferopol Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Simferopol Uçak Bileti

simferopolSimferopol Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Simferopol’e bir seyahat planı yapan kişiler Alo Bilet Hattı üzerinden uçak bileti satın alabilirler. Bilet satın alacak kişilerin Simferopol’e düzenlenen seferleri görüntüleyebilmesi için kullanışlı bir tasarıma sahip olan sitede kafa karıştırmaya yönelik herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Alo Bilet Hattı’nın düzenlediği indirimli uçak bileti kampanyaları da Simferopol ya da farklı şehirleri ziyaret edecek kişiler tarafından kullanılabilir.

Simferopol Hakkında Bilgiler

Kırım’ın başkenti ve en gelişmiş şehri olan Simferopol çok uzun bir süre Osmanlı Devleti hâkimiyetinde kalmıştır. Bu dönemdeki ismi Akmescit olduğu için günümüzde genellikle bu isimle anılmaktadır. Türk kültürü açısından oldukça önemli bir yere sahip olan şehirde son yüzyılda üzücü olaylar yaşanmıştır. Göç etmeye zorlanan yerli Kırım Tatarlarının çok büyük bir kısmı Sibirya’ya gönderilmiştir. Siyasi ideolojinin sebep olduğu bu sosyal felaketler bölgede istikrarın ve huzurun sağlanmasını zorlaştırmıştır. Günümüzde Tatarların yürütmüş olduğu siyasi mücadeleler sayesinde Ukrayna’dan çeşitli haklar alınmıştır. Fakat özerk konumundaki Kırım’ın bağımsızlık aşamasına henüz geçilememiştir. Şehirde ve ülkede imar faaliyetlerinin başladığı Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşabilmiş tarihi mekân şehrin ziyaretçi çekmesinde etkili olan temel unsurdur.  Osmanlı Devleti’nden sonra Çarlık Rusyası hâkimiyetine g,ren şehrin ilk olarak ismi değiştirilmiş ve iskân politikalarıyla şehrin Ruslaştırılması başlamıştır. Uzun yıllar boyunca devam eden bu politikalar Simferopol’ün etnik ve kültürel yapısının değişmesine neden olmuştur.

Simferopol Nüfusu: 358.108
Simferopol Yüzölçümü: 107 km2

Simferopol İklimi

Deniz etkisinin iklim koşulları üzerinde etkili olması Simferopol’de sert kışların yaşamasını engellemiştir. Yaz aylarında sıcak ve nemli hava koşullarının etkili olması bu dönemde seyahat planı yapan kişiler için doğru bir karar olacaktır. Kış aylarında hava sıcaklığı 0’ın altına düşmese de soğuk bir iklimin etkisini göstermesi şehrin ziyaretçi yoğunluğunu düşürmektedir. İklim koşullarının uygun olması şehirdeki tarımsal üretimin hacmini de arttırmış ve ayçiçeği, mısır ve buğday gibi tarım ürünlerinin üretilmesini sağlamıştır. Şehirde ve çevresinde yoğun olarak tarımsal faaliyetlerin yürütülmesindeki sebep su kaynaklarının zenginliği ve iklim koşullarının uygunluğudur.

Simferopol Mutfağı

Tatar mutfağının etkilerinin görüldüğü Simferopol’de hamur işlerinin birçok çeşidi tüketilmektedir. Bunlardan en meşhuru Türkiye’de de bazı şehirlerde tüketilen çiğ börektir. Ay şeklinde kesilen hamurların çeşitli malzemelerle yoğrulduktan sonra yağda kızartılmasıyla elde edilen çiğ börek Tatarların Türk kültürüne yaptığı katkılar arasındadır. Bunun yanında Tatar böreği, Shashlik gibi lezzetler de Simferopol’de tadılabilir.

Simferopol’de Gezilip Görülecek Yerler

Şehrin en büyük camisi olan Kebir Camii ziyaretçilerin görmek isteyecekleri önemli mimari eserlerden biridir. Günümüzde de arkeolojik kazıların devam ettiği Neopolis Antik Kenti tarih meraklılarının ziyaret etmek isteyecekleri bir turistik alandır. Ayrıca Tatar tarihine ve şehrin geçmişine dair eserlerin gösterildiği Simferopol Tarih Müzesi şehrin önemli turistik alanlarından biridir.