Singapur Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Singapur Uçak Bileti

singapur-ucak-biletiSingapur Cumhuriyeti, bir ada ülkesi olmakla beraber, Ekvatorun yaklaşım 130 km kuzeyinde yer almaktadır. Çevresinde de yine kendi gibi birçok ada devleti yer almaktadır. Ülkenin yüz ölçümü 130 km civarı olduğundan aslında küçük bir ada olduğu da söylenebilir. Ayrıca Singapur’un merkezinden kara ve demiryollarına uzaklığı ise 1200 m civarıdır. Bu sebeple genellikle ziyaretçiler kara ya da demiryolunu tercih etmek yerine havayolu ulaşımını seçmektedirler. Deniz yolu ulaşımı ise yine çok sık tercih edilen bir ulaşım türü değildir. Uzun seyahat süreleri ve tropikal iklimin olumsuzlukları bu ulaşım türlerini olukça kullanışsız kılmaktadır.

Fakat bunların aksine hava yolu ulaşımı hem yolcuğun kısa sürmesi hem konforlu hem de güvenli geçmesi dolayısıyla ülkeyi ziyarete gidecekler için de oldukça sık kullanılmaktadır.

Singapur’a yapacağınız gezilerde siz de havayolunu tercih ederseniz sitemizde yer alan, alo bilet hattı üzerinden ülke, uçak ve biletler gibi birçok konuda bilgi alabilir, ayrıca yine sitemizde yer alan biletlerden size en uygun singapur biletini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Singapur Havalimanı Hakkında

Singapur Havalimanı, adadaki sayılı havalimanlarından biri olmakla beraber aynı zamanda Singapur’un oldukça işlek olan havalimanıdır. Havalimanı ayrıca Güneydoğu Asya’da yer alan en büyük hava limanı unvanını da taşımaktadır. Singapur Changi Havalimanı adıyla da bilinmektedir.

Havalimanı 1981 yılında havacılık faaliyetlerine başlamış ve bugün de dâhil olmak üzere Dünya’nın 80 ayrı noktasına uçak seferleri gerçekleştirmektedir.

Ayrıca havalimanın da 3 asfalt pist de yer almaktadır. Pistlerin boyutları 2 tanesinin 4000 metre olmak üzere sonuncusu da boyutu 2750 metredir. Bu bakımdan ada ülkesi olmasına rağmen oldukça geniş bir alana kurulu bir havalimanına sahiptir.

Singapur Hakkında Genel Bilgiler

5.496.700 kişilik nüfusuyla Singapur, nüfus bakımından oldukça yoğundur. Kendine has doğal güzelliklere sahip olan Singapur’un son zamanlarda sık ziyaret edilen yerleri arasında Southern Ridges parkı ve Singapur Botanik Bahçeleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra Asya Medeniyetleri Müzesi de dünyaca ünlü tarihi eserleri barındırdığından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Mutfakta ise Laksa, Teow gibi geleneksel yemekleri de mutlaka tadılmalıdır.

Siz de bu etnik ve bir o kadar ferah ülkeye yolculuklarınızda www.alobilethatti.com adresimi kullanabilir ve bütçenize uygun kampanyalardan yararlanarak uçak bileti satın alabilirsiniz.