Sinop'a En Hesaplı Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Sinop Uçak Bileti

Sinop'a En Hesaplı Uçak BiletiSinop Nüfusu: 204.568
Sinop Yüzölçümü: 5,862 km2

SİNOP TARİHİ

Sinop ile Anadolu’da yer alan iller arasında belki de en sıra dışı geçmişe sahip olan şehirlerden birisidir. Son derece köklü bir geçmişten bahsedebileceğiniz şehirde yapılan araştırmalar sonucu savaşçı kadınların kabilesi olarak bilinen Amazon’lara kadar uzanan bir geçmişten bahsetmek mümkündür. Bölgede yapılan araştırmalarda pek çok Hitit kitabesinde Amazon kadınlarından bahsedilmekte ve bölgede Amazonların ciddi manada hakimiyet kurduklarından söz edilmektedir. Bölgede ilk olarak geniş çaplı hakimiyet kurmayı başaran devlet Hititlerdir. Bütün Anadolu’da olduğu gibi Sinop ve çevresinde de Hitit varlığından söz edilebilir. Zamanla bölgede Kimmerler tarafından istila çalışmaları başlatılmış ve Kimmerler Sinop’u ele geçirmiştir. Kimmerlerden sonra ise Frigya ve Lidyalıların da bölgede egemen olduğu bilinmektedir. Bahsettiğimiz bölge belli bir süre sonra Pers hakimiyeti altına girmiş, Perslerin mutlak hakimiyetini bozan ise Büyük İskender tarafından komuta edilen Makedon askerler olmuştur. Makedonya Krallığı’nın egemenliğine son verilmesi için Romalıların gelmesi beklenmiştir. Romalılar tarafından ele geçirilen bölge, Roma’nın ikiye ayrılmasıyla birlikte Bizans İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir.Daha sonra Selçuklu Devleti tarafından ele geçirilen şehir son olarak Osmanlı idaresi altına girmiş ve bu dönemden sonrada önemini her geçen gün arttırmayı başarmıştır.

SİNOP İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Şehirde genel olarak ılıman bir iklimin varlığından söz etmek mümkündür. Yaz ayları serin, kış ayları ise ılık geçmektedir. Küre Dağları’nın güney ve kuzey yamaçlarında farklı iklim tipleri görülmektedir. Fakat şehrin bütününe bakıldığında sert bir iklimden söz etmek mümkün değildir. Küre Dağı’nın kuzey tarafında sık ormanlar yer alırken, güney kesiminde bodur ağaçların varlığından söz edilebilir. Şehirde geniş bir ormanlık ve fundalık alandan bahsetmek mümkündür. Deniz kenarlarına kadar inen ormanlarda çok sayıda farklı çeşitlerde ağaç bulunmaktadır. Sinop’ta en çok karşılaşılan ağaçlar ise çam, meşe, köknar, gürgen, kayın, dışbudak, kavak, karaağaç, defne, fındık, kızılcık, karaçam ve sarıçamdır. Ayrıca şehir ormanlarında çok zengin bir orman altı bitki örtüsü bulunmaktadır.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Sinop Kalesi: Şehrin her tarafına yayılmış olan bu eşsiz kale, dönemin siyasi gücünü ve iktidarı temsil etmektedir. Yapıldığı dönemlere şehir için çok önemli bir yapı olan kale günümüzde ziyaretçiler tarafından en ilgi çekici bulunan yerlerden birisidir. Sinop’a gelen herkesin mutlaka görmesi gereken yerler arasında ilk sırada kendisine yer bulmaktadır.

Sinop Cezaevi: Şehrin en önemli yapılarından birisinin cezaevi olması birçokları için şaşırtıcı gelse de 1568 yılında cezaevi olarak kullanılmaya başlanan, 3 tarafı denizlerle çevrili ve günümüzde insanların ziyaretine açık halde müze olarak sergilenen yapı oldukça dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir.

Sinop Arkeoloji Müzesi: Şehrin zengin kültürel mirasının sergilendiği alanlardan biriside Sinop Arkeoloji Müzesi’dir. Roma, Bizans ve Osmanlı döneminden pek çok eserin sergilenmekte olduğu müze, kültürel açıdan doyurucu bir gezi yapmak isteyenler için ideal adreslerden birisidir.

SİNOP HAVAALANLARI

1993 yılından bu yana hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı, günümüzde yıllık 150.000 yolcuya hizmet veren ve sadece iç hat seferlerinin gerçekleştirildiği bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. Özellikle şehre uzak mesafelerden gelecekler için en kısa ve ideal yol olarak bu havaalanı gösterilmektedir.

Sinop uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı uçak seferleri sorgulama sayfasından en ucuz Sinop uçak biletlerini görüntüleyebilir, karşılaştırmalı olarak seçeceğiniz havayolu şirketinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Türkiye’ nin Karadeniz Bölgesinde yer alan Sinop, eski adının Sinope olarak geçtiği yeşil ile mavinin uyumlu güzelliği ile kendine hayran bırakan bir liman kenti. Pontus döneminden kalma tarihi yapıtlar ve Sinop kalesi görülmesi gereken yerlerden. Hamsilos’ da mutlaka denize girin. Yamaç paraşütü ile Sinop ilini gökyüzünden izleyerek, şehrin tüm güzelliklerine şahit olun. İnaltı Mağarası, Tatlıca şelaleri ve İnceburun’ da mutlaka görülecekler listenizde olsun. Siz de bu Karadeniz şehrini keşfe çıkacaksanız, Alo Bilet Hattı Sinop uçak bileti arama sayfasından bütçenize en uygun uçak seferlerini görüntüleyerek güvenli ve hızlı bir biçimde satın alabilirsiniz.