Şiraz Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Şiraz Uçak Bileti

siraz-ucak-biletiTürkiye üzerinden Şiraz’a gidecekler için en iyi tercih havayoludur. Karayolu ile de ulaşım sağlanabilir fakat dağlık alanlar ve çöl düşünüldüğünde bu yolculuk aşırı yorucu olacaktır. Bu nedenle kolay ulaşımın seçeneği havayoludur. İstanbul üzerinden Şiraz yolculuğunun süresi yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Türkiye’den Şiraz’a direkt uçuş seferleri düzenleyen uçak firmaları mevcuttur. Şiraz uçak bileti satın almak ve uçuş seferleri düzenleyen firmaların fiyatlarını karşılaştırmak için Alo Bilet Hattı sitemizi kullanabilirsiniz.

Şiraz Uçaklarının İniş Yaptığı Havalimanı

Şiraz Havalimanı 1960 yılında açılmıştır. 2005 yılında yapılan yenileme ve geliştirme çalışmalarından sonra havalimanı, Fars Eyaleti’nin en büyük İran’ın ise 2. en büyük havalimanı konumuna gelmiştir. Kamu ve askeri olmak üzere havalimanı çift statüye sahiptir. Havalimanı bünyesinde gelen yolcular için 2 adet, giden yolcular için 2 adet olmak üzere 4 adet terminal bulunur. Ayrıca Şiraz Havalimanı’nın 2 adet asfalt pisti mevcuttur. Havalimanından şehir merkezine ulaşım taksi ve otobüsler aracılığıyla gerçekleştirilir.

Şiraz Hakkında Bilgiler

Şiraz şehri, İran İslam Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alır. Şehir, Fars Eyaleti’ni merkezidir. Şiraz’ın nüfusu 2 milyon yüz ölçümü ise 340 kilometrekaredir. Yaz aylarında çok sıcak olan bu kente gitmek için en uygun dönemler ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Şehir İran’ın ıssız sayılan bölgelerinden biridir. Şehre ulaşım kısıtlıdır. Şehrin ortasında bulunan Zend Bulvarı, Şiraz’ı ikiye böler. Şiraz’a vardığınızda yemek ve dinlenmek için tercih edebileceğiniz önemli mekanlardan bazıları Haji Baba Restaurant, Shater Abbas Restaurant ve Sharzeh Traditional Restaurant yer alır. Şehirde gezilip görülecekler listesinin başında ise Persepolis, Kerim Han Kalesi, Doğal Tarih ve Teknoloji Müzesi, Seyyid Alaaddin Hüseyin Türbesi, Sadi Şirazi’nin kabri ve Hafıziye yer alır.

Alo Bilet Hattı ile keyifli ve sorunsuz bir Şiraz yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz. Bütçenize en uygun fiyata Şiraz uçak bileti satın almak istiyorsanız sitemiz üzerinden bilet sorgulaması yapabilirsiniz. 7 gün 24 saat aktif olan üst taraftaki online bilet satın alma paneli ile uçak biletinizi kolaylıkla satın alarak güzel bir yolculuğun ilk adımını atabilirsiniz.