Sochi Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Sochi Uçak Bileti

sochiAdını daha çok ev sahipliği yaptığı Kış Olimpiyatları ile duyuran Sochi buradan da anlaşılacağı gibi kış turizmine oldukça elverişli hava koşullarına ve coğrafi özelliklere sahiptir. Kış aylarında tatil planı yapan ve Sochi’yi de bu plana dâhil etmek isteyen kişiler şehre ulaşabilmek için havayolu taşımacılığını tercih edebilirler. Alo Bilet Hattı üzerinden uçak bileti satın alma işlemleri kolayca yapılabildiğinden site ziyaretçilerinin düşünmeleri gereken tek şey ne zaman Sochi’ye gitmek istedikleridir. Bu zamanın aralığına göre indirimli uçak bileti kampanyaları da değerlendirilebilir. Fakat kampanyalardan haberdar olabilmek için internet sitesi ile iletişime geçmek gerekecektir.

Sochi Hakkında Bilgiler

Eskiden Çerkezlere ait olan Soçi toprakları 1800’lü yıllarda Ruslar tarafından işgal edilmiş ve yerli Çerkez halkı bölgeden çıkarılmıştır. Rusların bölgeye yerleşmesinden sonra şehir bir dinlenme tesisi görevi üstlenmiş ve kaplıcalar hizmete açılmıştır. Ekonomik alandaki ve şehirleşme alanındaki ilk adımlar bu dönemde atılmıştır. Soçi 2014 yılındaki Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış ve bu şekilde adını duyurmuştur. Sportif etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla tanınan Soçi’de Formula 1 yarışlarından Dünya Kupası futbol karşılaşmalarına kadar birçok etkinliğe elverişli altyapı tesisleri bulunmaktadır.

Sochi Nüfusu: 397.000

Sochi Yüzölçümü: 3,5 km2

Sochi İklimi

Kafkas Dağları’nın eteklerinde yer alan bu yerleşim merkezinde genel olarak karasal iklim görülmektedir. Fakat sert karasal iklimin görülmemesi ülkenin turizm ve spor faaliyetleri açısından etkin bir rol almasını sağlamıştır. Soçi’nin sert karasal iklimden korunmasını sağlayan Kafkas Dağları şehre kuzeyden gelen soğuk hava dalgalarını absorbe etmektedir. Karadeniz kıyısında yer alması nedeniyle de yaz aylarının uygun iklim koşullarında deniz turizmi açısından önemli bir tatil mekânı olan şehir bir tatil ve kongre merkezi olma hedefine sahiptir.

Sochi Mutfağı

Soçi mutfağının Rus ve Çerkez yemeklerinden oluşan zengin bir yapıya sahip olması şehri ziyaret eden kişilerin bol ve lezzetli seçeneklere sahip olmasını sağlamıştır. Rusların meşhur Borç çorbası, Çerkezlerin Haluj böreği ve Karadeniz sularından gelen lezzetli balıklar Soçi mutfağının en fazla bilinen lezzetleridir. Deniz kıyısında olması nedeniyle balık, ıstakoz, havyar gibi daha birçok su ürünü çeşitli sunuş şekilleri ve çeşitli isimlerle ziyaretçilere sunulmaktadır.

Sochi’de Gezilip Görülecek Yerler

Sanat Galerisi, Tiyatro Binası, Tren İstasyonu, Liman Binası gibi görülmeye değer birçok tarihi mekân Soçi’de ziyaretçilere kapılarını açmaktadır. Ayrıca şehirde kurulmuş olan Tropik Park Rusya’nın en büyük botanik parkı olarak bilinmektedir. Sportif faaliyetlerin yapıldığı Fisht Olympic Stadium; ailelerin birlikte eğlenceli vakit geçirebilmeleri için Sochi Parkı, kış olimpiyatlarına dair bazı spor türlerinin yapıldığı Iceberg Skating Place Soçi’yi ziyaret eden kişilerin gezip görmek isteyecekleri yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca dini mekânlardaki mimari çekicilik Soçi’de Aziz Michale Katedralinde kendini bulmuştur ve katedral ziyaretçilere açıktır.