Sofya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Sofya Uçak Bileti

sofya-ucak-biletiBulgaristan Başkenti Sofya’ya Uçak Bileti

Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya, Balkan kültürünü günümüz modern yapısıyla harmanlayan ve oldukça başarılı sonuçlara ev sahipliği yapan nadir şehirlerdendir. Bulgaristan’ın da içinde bulunduğu, aynı ismi paylaştığı Sofya Havzasında yer almaktadır. Yine aynı ismi paylaştığı Sofya vadisi ve kuzeyini çevreleyen Sıra Dağlar sebebiyle, şehrin dağlık ve engebeli alan üzerine kuruludur. Bu yüzden şehir dışı ulaşımlar genellikle dağların içindeki tüneller ya da geçitlerden sağlanmakta, demiryolu ulaşımı da yine bu tarz geçitler ile yapılmaktadır.

Başkent olması sebebiyle de oldukça kalabalık bir nüfus yoğunluğa sahip olan Sofya, yine oldukça yoğun bir ziyaretçi trafiğine de sahiptir. Fakat karayolu ulaşımı hem uzun mesafeli hem de uğraştırıcı olduğundan, şehir dışı ulaşımda genellikle hava yolunun tercih edildiği görülmektedir. Bu sebeple şehre sefer yapan birçok uçak da bulmak çok kolay olmaktadır.

Siz de sitemizde yer alan alo bilet hattı ile şehre ulaşmada havayolu ulaşımı tercih edebilir ve kendinize uygun bileti sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sofya’nın Havalimanı

Şehir ile aynı ismi taşıyan Sofya Uluslararası Havalimanı’nın yapımına 1937 yılında başlanmış ve günümüze kadar değişiklerle yenilenmesi sağlanmıştır. 2009 ve 2012 yıllarında ise terminal binası yenilenmiş ve havalimanı çevresine birçok duraklama noktası inşa edilmiştir.

İçerisinde 2 adet terminal binası bulunan havalimanının 11811 metre boyutunda tek pisti bulunmaktadır. Fakat tek pist ortalama pist uzunluklarından oldukça büyük olduğundan geniş bir alana yayılmaktadır.

Şehir merkezine ise yaklaşık 20 km uzaklıkta olması, havalimanına ulaşımı da oldukça kolay kılmaktadır.

Sofya Hakkında Genel Bilgiler

Sofya, Bulgaristan’ın 1.3 milyonluk nüfusa sahip başkentidir. Önceleri Roma, Bizans gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nda ise Alman işgaline uğramasına rağmen tarihi yapılarını hala muhafaza etmektedir.

Ülkede gezilecek yerlerin başında Alexsander  Nevsky Katedrali, Boyana Kilisesi ev önceki Bizans ve Roma medeniyetlerinden izler taşımaktadır. Yine Kodi Seyfullah Efendi Camii ise Osmanlı’dan kalma önemli binalar arasında yer almaktadır.

Bulgar mutfağı, Türk mutfağına oldukça benzer olmakla beraber meşhur Tarator ve Pilaşka, tadılması gereken lezzetler arasındadır.

Sofya’ya yapacağınız ziyaretler de sitemiz üzerinden size en uygun kampanyalardan Sofya uçak bileti satın alabilir, yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.