Somali Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Somali Uçak Bileti

Somali’ye Uçakla Seyahat

Afrika’nın birçok ülkesi gibi Somali de belirli dönemlerde sömürgecilik hareketlerinin etkisinde kalmıştır. Bu doğrultuda İtalya 1892 senesinde Somali’nin başkenti olan Mogadişu’yu kiralamış, 1905 senesinde de satın almıştır. Bölgenin en önemli liman kentlerinden birisi olan Mogadişu’yu da o dönemde Somali’nin başkenti olarak belirlemişlerdir. Ancak sonrasında gerçekleşen olaylarda İngiltere de bir dönem ülkeyi işgal etmiş sonrasında yine ülkeyi İtalya’ya bırakmıştır. 1960 senesinde ise Somali tamamen bağımsızlığını ilan ederek tüm devletlerden kendisini arındırmayı başarmıştır. Böylesine aktif bir tarihe sahne olan ve liman ticaretinde söz sahibi olan ülkeye gidecek olan kişiler ülkemizde Somali uçak bileti alışverişlerini yaparak uçak ile seyahat edebilirler.

Somali Aden Adde Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehirde ulaşım minibüs ve taksilerin yanı sıra 3 tekerlekli araçlar ile sağlanmaktadır. Bu araçlara “bajaj” adı verilmektedir. Bu araçlar çoğu zaman minibüsler ve taksilere göre daha ucuz bir ulaşım sağlarlar. Ancak bu ulaşımda beklenen konfor seviyesinin de düşmesi gerekmektedir. İlk etapta pazarlık yapılırsa bu araçlar oldukça ekonomik bir yolculuk vaat eder. Ancak kişiler bu araçları istemezlerse minibüsler ve taksiler her zaman en doğru tercihler olacaktır. Fiyatları biraz daha yüksek olsa da yurtdışı tatillerinde harcanan ulaşım masrafları içerisinde uygun seviyede görülebilir.

Somali Aden Adde Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanına inen herkes genellikle taksiler ile şehir merkezine giderler. Somali uçak bileti alıp havalimanına iniş yaptıktan sonra terminalden ayrılan kişileri taksiler hazır olarak beklemektedir. Bu taksiler de belirli fiyat tarifeleri uygulamasına rağmen turistlere karşı biraz daha fazla para talep edebilirler. Bu sebeple de kişilerin taksilere binmeden önce de konuşmasında fayda vardır.

Somali Aden Adde Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Havayolu ulaşımında ziyaretçilerin ilk adresi olan Aden Adde Havalimanı başkent Mogadişu sınırlarında yer almaktadır. Havalimanına ülkenin ilk başkanının ismi verilmiştir. 1928 senesinde kurulan havalimanı Afrika kıtasının en eski havalimanlarından birisidir. Ancak bazı dönemlerde ülke içerisinde yaşanan iç karışıklıklar havalimanının zarar görmesine ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olmuştur. Bu dönemlerde havayolu ulaşımına ara verilmiş olsa da sonrasında sürekli olarak aktif olan bir havalimanı olmuştur.

Ucuz Somali Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden Somali’ye direkt olarak uçuşlar bulunmamaktadır. Bu sebeple de kişiler İstanbul üzerinden aktarma yaparak ülkeye giriş sağlayabilirler. Bu aşamada kişilerin karşısına Türk Hava Yolları ya da Katar Havayolları’nın aktarmalı uçuşları çıkmaktadır. Her iki uçuş da Atatürk Havalimanı üzerinden gerçekleşir. Bu iki seçeneğin incelenmesi ve her yönden karşılaştırılması için de kişiler Alo Bilet Hattı sitesine girerler. Her iki havayolu firması da dünyanın en iyi havayolu firmalarından olduğu için sunulan hizmette bir sıkıntı yaşanmaz. Rahatlıkla kişiler istedikleri havayolu firmasını seçerek yolculuklarını gerçekleştirebilirler.