St. Petersburg Uçak Bileti - Alobilethatti.com

St. Petersburg Uçak Bileti

st-petersburgSt. Petersburg Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Rusya’nın en büyük ikinci şehri olan St. Petersburg oldukça zengin bir tarihi arka plan ve sanatsal zenginliğe sahiptir. Bu zenginlikleri yerinde görmek ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen kişiler Alo Bilet Hattı üzerinden St. Petersburg’a yapılan uçuş seferleri konusunda bilgi alabilir. Sitenin basit bir şekilde tasarlanışı ziyaretçilerin zorlanmadan uçak bileti satın alabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca Alo Bilet Hattı’nın düzenlediği indirimli uçak bileti kampanyaları da tatil planı yapan kişilerin değerlendirebilecekleri bir fırsattır.

St. Petersburg Hakkında Bilgiler

200 yıl gibi çok uzun bir dönem boyunca Rusya’nın başkentliğini yapan şehir özellikle mimari yapılarıyla dikkat çekmektedir. Bir takımadanın üzerine kurulu olan şehir Rusya’nın Moskova’dan sonra en çok ziyaretçi çeken şehridir. Şehrin ismi Almanca olduğu için uzun bir süre bu isim kullanılmamıştır. Siyasi ideolojilerden dolayı Rusya ve Almanya arasında çok uzun yıllar devam eden mücadeleler şehrin bir süre Petrograd olarak anılmasına neden olmuştur. 1918 yılında Rusya’da devrim olunca şehrin ismi tekrar St. Petersburg olmuştur. Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olarak inşa edilen şehirdeki mimari yapılar ve tatil mekânları da Avrupa tarzı örnek alınarak inşa edilmiştir. Şehirdeki müze varlığı ve sergilenen eserlerin sahip oldukları milli ve küresel anlamlar şehrin en fazla turist çeken yönlerinden biridir.

St. Petersburg Nüfusu: 4.800.000
St. Petersburg Yüzölçümü: 1,4 km2

St. Petersburg İklimi

İklim açısında oldukça çeşitli özelliklere sahip olan şehirde dört mevsim kar yağışı görülmektedir. Bu dengesizliğin sebebi olarak bölgeden geçen soğuk su akıntıları gösterilebilir. Yaz aylarında hava sıcaklıklarının normal seviyelere gelmesine rağmen bu aylarda da kar yağışı görülebilir. Fakat genel olarak nem oranı yüksek olduğu için aşırı sıcak ve soğuk havaların yıkıcı etkisi kırılmaktadır. Kış aylarında oldukça sert hava koşullarının şehirde hâkim olmasına rağmen sosyal hayat hiç duraksamadan devam etmektedir. Şehre dışarıdan gelen turistler açısından bakıldığında ise yaz ayları daha sağlıklı olacaktır.

St. Petersburg Mutfağı

Rus ve Avrupa mutfağının etkisinin görüldüğü şehirde genel olarak su ürünleri tüketilmektedir. Balık ve diğer deniz canlılarının farklı yemeklerde farklı sunuş şekilleriyle tüketilmesi St. Petersburg mutfağına bir zenginlik katmaktadır. Rus mutfağının en bilindik yemeği olan Borsch çorbası St. Petersburg’ta da hak ettiği ünü yakalamıştır. Şaşlık, Blinni ve Rus Salatası da şehrin mutfak kültürünü oluşturan yiyecekler arasındadır.

St. Petersburg’ta Gezilip Görülecek Yerler

Dünyanın en fazla müze barındıran şehri olan St. Petersburg’un bu varlığı Ermitaj Müzesi, Rus Müzesi, Puşkin Müzesi, Dostoyevski Müzesi gibi daha birçok müzeden kaynaklanmaktadır. Zengin müze varlığının yanında Çarlık Sarayı, Aurora Kruvazörü, Tatar Camii, St. Isaak Katedrali gibi ülke ve şehir tarihi açısından önem taşıyan eserler de St. Petersburg’un gezilip görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır.