Stockholm Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Stockholm Uçak Bileti

stockholm-ucak-biletiStockholm’a En Ucuz Uçak Bileti

İsveç’in aynı zamanda başkenti de olan Stockholm, kendi ile aynı ismi taşıyan İsveç’in Stockholm bölgesinde yer almakta ve oldukça kalabalık bir nüfus yoğunluğuna sahiptir. Stockholm anakarada yer almasını yanı sıra ayrıca 14 adet adayı da şehir sınırları içinde barındırmaktadır.

Şehir 13. Yüzyıldan itibaren İskandinavya Yarım Adasının oldukça önemli şehirlerinden biri olmuştur. Hem bu sebeple hem de özellikle kültür, medeniyet ve politika gibi konularda öne çıktığından her yıl oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Ülke içi ulaşım her ne kadar demiryolu ve karayolu ile sağlansa da özellikle ülke dışı seyahatlerde karayolu ulaşımı iklim ve yer şekillerinin elverişsizliği yüzünden fazla edilmemektedir. Bunun yerine ise hem kolay hem hızlı hem de oldukça rahat bir yolculuk hizmeti sunan havayolu kişilerin ilk tercihi olmaktadır.

Şehre yapılan ziyaretler de siz de alo bilet hattı sayesinde Stockholm’ e kolayca seyahat edebilir, sitemiz üzerinden en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Stockholm’daki Havalimanları

Stockholm Havalimanı, İsveç’in en büyük, İskandinavya’ da yer alan en büyük 3. Havalimanı olma unvanını taşımaktadır. Bu sebeple yolcu trafiği oldukça fazladır.

Stockholm – Arlanda Havalimanı olarak da bilinen havalimanında 4 adet uluslararası havayolu şirketinin ana merkezi olarak da kullanılmaktadır. Havalimanı içerisinde 4 adet terminal binası mevcuttur. Bunlardan 2 ve 5 numaralı olanlar uluslararası uçuşlar için kullanılmaktadır. 3 ve 4’te ise iç hat seferleri yapılmaktadır.

Biri 10.800 metre ikisi de 8202 metre olmak üzere 3 adet asfalt kaplama piste sahiptir.

Stockholm Hakkında Genel Bilgiler

İsveç’in en büyük kenti olan Stockholm’ un 810.120’lik kent ve 1.3 milyonluk çevre nüfusu vardır. Sahip olduğu takımadaları sebebiyle Kuzeyin Venedik’i olarak da anılmaktadır.

Şehirde gezilecek yerlerden en sık ziyaret edileni Stockholm Şehir Müzesi’dir. Müzede İskandinav kültürüne ait birçok eser bulunmaktadır. Ayrıca Eski Şehir, Alman Kilisesi ve Büyük Meydan da mutlaka ziyaret edilmelidir.

Mutfağı ise genellikle deniz ürünlerinde oluşmakla birlikte, tereyağı ekmek ve karides ile yapılan ara sıcakları oldukça meşhurdur.

Siz de Stockholm’e yapacağınız ziyaretlerde sitemizden Stockholm uçak bileti satın alabilir, kolaylıkla şehri gezmenin tadını çıkarabilirsiniz.