Stuttgart Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Stuttgart Uçak Bileti

stuttgart-ucak-biletiStuttgart’a Uçak Bileti

Almanya’nın en büyük altıncı şehri olan Stuttgart, Almanya’nın aynı zamanda ticaret başkenti unvanına da sahiptir. Bu sebeple ticari anlamda oldukça sık ziyaret edilen ve bu anlamda da yolcu trafiği oldukça fazla olan şehirlerin başında gelmektedir. Ülke ayrıca iki yüksek üniversiteye de sahip olduğundan, öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih edilmekte, bu da şehrin yoğunluğunu fazlasıyla artırmaktadır.

Demiryolu ulaşım ağları oldukça gelişmiş olan Stuttgart’ da şehir içi ulaşım da genellikle raylı sistemler aracılığıyla yapılmaktadır. Fakat hem ülkeye yapılan yurt dışı hem de ülkeden yapılan şehir dışı seyahatlerde en çok hava yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Bunun sebebi elbette, ticaretin de başkenti olması sebebiyle Stuttgart’ın oldukça gelişmiş hava yolu ağlarına sahip olması ayrıca da havayolu ulaşımının hızlı, daha rahat ve güvenli olmasından da kaynaklanmaktadır.

Havayolu ile bu şehre seyahatlerinizde sitemizde yer alan alo bilet hattı ile arama butonunu kullanarak kolayca bilet aratabilir ve kendinize uygun bileti satın alabilirsiniz.

Stuttgart Havalimanı Bilgileri

Baden-Württemberg eyaletinde yer alan şehrin en gelişmiş havalimanı olan Stuttgart Havalimanı, şehrin uluslararası havalimanlarından biridir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 13 km’lik bir uzaklıkta bulunmaktadır.

1939’da açılan havalimanı, İkinci Dünya Savaşı boyunca askeri amaçla kullanılmıştır. Günümüzde de Almanya’nın en gelişmiş 9. havalimanı sayılmaktadır.

İçerisinde otopark ve 4 terminal binası olmakla beraber çok sayıda cafe ve restoranda bulunmakta aynı zamanda da en gelişmiş kargo terminallerinden biri de yine havalimanı içerinde yer almaktadır.

Havalimanı, 3.345 metrelik bir beton piste ve 30 metrelik de helikopter pistine sahiptir.

Stuttgart Hakkında Genel Bilgiler

Özellikle ülkemizden de oldukça sık ziyaretçiye ev sahipliği yapan Stuttgart’ın nüfusu Aralık Ayı itibariyle 606.508 milyondur. Her ne kadar II. Dünya Savaşı’nda büyük hasar görse de tarihi yapıları hala muhafaza etmektedir.

Gezilmesi gereken yerlerin başında ise öncelikle Kralın Binası adı verilen ülkenin en eski alışveriş merkezi yer almaktadır. Bunun yanı sıra Gözlem Evi adlı bina da piramit biçimindeki yapısı ile en çok ziyaret edilen yerler arasındadır.

Siz de bu tarihi merkeze ziyaretlerinizde Alobilethatti.com adresimizi kullanabilir ve size en uygun Stuttgart uçak bileti ile şehri keşfetme olanağına sahip olabilirsiniz.

Stuttgart’a gitmek artık çok kolay. Türkiye’den Stuttgart uçak bileti‘ni Alo Bilet Hattı’ndan, erken rezervasyon imkânlarıyla bütçenize uygun şekilde bulabilirsiniz.

Almanya’nın güneybatısında yer alan 6.en büyük ve kalabalık kentidir. Baden-Württemberg Eyaleti’nin başkenti olmakla beraber ülkenin ticarette en aktif şehridir. Stuttgart’ta, Stuttgart Üniversitesi ve Hohenheim Üniversitesi bulunmaktadır. Canlı kültürünün yanı sıra çarpıcı park ve bahçeleri, göz alıcı sarayları, tarihi yönden önemli kaleleri ve mahalleri, tarihi mimarisiyle şehre gelen turistleri fazlasıyla etkileyen bir şehirdir.

Stuttgart Sanat Müzesi, dünyadaki en iyi eserlerden bazılarına hayat veren Alman ressam Otto Dix’in eserlerinin bulunduğu müzedir. Porsche Müzesi ve Landesmuseum Württemberg, Stuttgart’ta gezebileceğiniz diğer iki müzesidir. Sizde bu müzeleri gezmek istiyorsanız en uygun Stuttgart uçak biletini almak için bilet ara modülünü kullanabilirsiniz.