Sudan Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

Sudan Uçak Bileti

Kuzey Afrika’da Bulunan Sudan’a Uçak Bileti Almanın Yolları

Afrika’nın en büyük ülkelerinden birisi olan Sudan, bu özelliği ile birlikte birçok kişinin de uğrak adresi oluyor. Geçmiş yıllarda Afrika’nın giriş kapısı olarak görülen ülke, yakın tarihte Sudan ve Güney Sudan olarak bölünde ve bu bölünme iki taraf için de oldukça kötü sonuçlar doğurdu. Kuzey kısmında hiç petrol rezervi olmadığından bu kısım büyük bir yoksulluk içerisinde girdi. Daha zengin olarak bu ayrılmayı gerçekleşen Güney tarafında da çıkar elde etmek isteyen kişiler sebebiyle iç karışıklıklar ortaya çıktı. Bu durum ülkeyi olumsuz olarak etkilemiş olsa da hala Afrika’nın en gözde ülkelerinden birisi olarak kolaylıkla gösterilebilmektedir. Sudan uçak bileti alarak her sene binlerce kişi Türkiye’den ülkeye ziyarete gitmektedir.

Sudan Hartum Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Sudan’a gidecek olan kişiler başkent Hartum’da yer alan havalimanını kullanmaktadır. Bu havalimanına ulaşım için şehir içerisinde yer alan toplu taşıma araçları kullanılır. Otobüsler, minibüsler ve taksiler şehir içerisinde bu görevi üstlenen araçlardır. Bu seçeneklerden birisini tercih etmek isteyen kişiler fiyatın ucuz olmasını isterlerse minibüsleri ya da otobüsleri tercih edebilirler. Ancak gidecekleri noktaya direkt olarak ulaşım sağlanmasını isterlerse biraz daha yüksek ücretleri taksi için vermeleri gerekecektir.

Sudan Hartum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine giderken de kişiler otobüsleri ya da taksileri çok kolay bir biçimde kullanmaktadır. Otobüslerin ulaşımı hakkında çok fazla bilgisi olmayan kişiler havalimanında yer alan panolardan gerekli bilgilerin tamamını alabilirler. Taksiler ile şehir merkezine gidecek olan kişiler ise sorunsuz bir biçimde şehir merkezinde istedikleri noktaya gidecektir. Otelde konaklayacak olan kişiler direkt olarak otelin ismini vererek taksilerde ulaşım sağlayabilir.

Sudan Hartum Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Hartum’a inşa edilen havalimanı Sudan’ın en önemli havayolu merkezi haline gelmiştir. Havalimanı ulaşım sağlayan kişiler oldukça modern bir havalimanı iler karşılaşırlar. Havalimanında yer alan 300 odalı hotel birçok kişinin konaklamak için ilk adresleri olmaktadır. Bunun yanı sıra uçaklarında beklenmeyen bir rötar durumu olduğunda da kişiler bu odalarda konaklayabilirler. Ücretlerinin de çok pahalı olmadığı söylenebilir. Bu şartlarda kişiler şehir merkezine ulaşımla uğraşmadan konaklama sorununu çözerler. Her yıl 2 milyonun üzerinde yolcuya ev sahipliği yapan havalimanı bu sayıyı arttırmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Ucuz Sudan Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sudan’a ulaşımda kişiler direkt olarak ya da aktarmalı bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşımları için Sudan uçak bileti alan kişiler 4 saati biraz aşan bir yolculuk ile ülkeye ulaşım sağlarlar. Bilet alışverişlerini internet üzerinden yapan kişiler için ilk adres yine Alo Bilet Hattı sitesi olacaktır. Site üzerinden çok ekonomik bir biçimde biletlerini alan kişiler sorunsuz bir havayolu ulaşımı gerçekleştirebilirler. Yaşanan herhangi bir problemde destek hattına başvurulabilir.