Süleymaniye Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Süleymaniye Uçak Bileti

suleymaniye-ucak-biletiIrak Süleymaniye Uçak Bileti

Irak’ın Bölgesel Kürt Yönetimi sınırları içerisinde yer alan Süleymaniye kentine yolculuk yapmadan önce, yolculuk şartlarını ve kriterlerini iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz konum doğrultusunda sürdüreceğiniz seyahatin zorlaşması veya kolaylaşması seçeceğiniz ulaşım yöntemine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ulaşım seçenekleri arasında en hızlı ve güvenli olanı hava yollarıdır. Hava yollarını kullanarak Süleymaniye kentine sorunsuz ve konforlu bir biçimde seyahat edebilirsiniz. Alo bilet hattı sitemiz üzerinden, Süleymaniye uçak biletinizi basit adımlarla temin edebilirsiniz. Ayrıca sitemiz bünyesinde yer alan firmaların Süleymaniye uçak bileti kampanyaları ile bütçenize en uygun bileti seçebilir, tasarruf edebilirsiniz.

Irak Süleymaniye Havalimanı

Yapımına 23 Aralık 2003 yılında başlanan ve asıl adı ‘’Suleymaniyah International Airpot’’ olan Süleymaniye Havalimanı’nın inşaatı, 15 Kasım 2004 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. Uluslararası kategoride faaliyet gösteren Süleymaniye Havalimanı, yolcu ve kargo trafiği ile Irak’ın en işlek havalimanlarından bir tanesidir. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alan Süleymaniye Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 3500 metrekaredir. Süleymaniye Havalimanı’nın ana pist uzunluğu 3500 metre, genişliği 45 metre ölçülerindedir. Yıllık ortalama 3 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan Süleymaniye Havalimanı 13,5 kilometre karelik geniş bir alan üzerine kuruludur.

Süleymaniye Hakkında Genel Bilgiler

Süleymaniye kentinin ismi, eski Osmanlı valisi İbrahim Paşa’nın babası Süleyman Paşa’dan gelmektedir. 2 milyon nüfusa sahip olan Süleymaniye’de çoğunlukla Kürtler ve Türkmenler yer almaktadır. Süleymaniye kentinin ekonomisi tarım, turizm, ticaret ve petrol üzerine kuruludur. Oldukça verimli topraklara sahip olan Süleymaniye’de buğday üretimi yaygındır. Irak’ın en büyük ikinci müzesi olan Süleymaniye Müzesi, arkeolojik bir müze olmasından kaynaklı olarak kentin önemli uğrak noktalarındandır.  Dukan Gölü ve çevresi Süleymaniye’nin görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Süleymaniye kentine seyahatinizi gerçekleştirmek ve Süleymaniye’nin güzelliklerini keşfetmek adına uçak biletinizi, alo bilet hattı sitemizi kullanarak alabilirsiniz. Firmamız, Süleymaniye kentine düzenlenen uçak seferlerinde çok sayıda yolcusuna erişim olanağı sunmuştur.

Süleymaniye uçak biletini www.alobilethatti.com sitemiz üzerinden elde edebilir, bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanarak tasarruf edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmından Süleymaniye uçak bileti sorgulamasını gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.