Tahran Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tahran Uçak Bileti

tahranTahran Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Komşu ülkelere her gün binlerce kişi farklı sebepler ile havayolu yolcuğu yapıyor. Bazı kişiler iş görüşmeleri için farklı ülkelere giderken bazıları da gezi amaçlı yurtdışına çıkıyor. Bu doğrultuda herkes ilk olarak alo bilet hattı sitesine girerek bilet alışverişlerini tamamlıyor. Site üzerinden ucuz uçak bileti almak için bilet arama işleminden sonra sizler için uygun olan biletleri belirlemeniz yeterli oluyor. Sonrasına farklı ödeme seçenekleri arasından seçiminizi yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Tahran Hakkında Bilgiler

Ülkemize komşu olan İran’ın en önemli şehirlerinin başında gelen Tahran, ülkenin aynı zamanda başkentidir. Nüfusu da oldukça yüksek olan şehirde yaşam oldukça hızlıdır ve imkanlar geniştir. Gerek sunulan imkanlar, gerek şehrin gelişmişlik düzeyi şehre gelen kişileri çok fazla etkilemektedir. Son dönemde yapılan araştırmalar şehre gelen kişi sayısında ciddi bir artış olduğunu göstermektedir.

Tahran Nüfusu: 18.587.453

Tahran Yüzölçümü: 730 km2

Tahran Tarihi Hakkında Bilgiler

Eski dönemde başkent olan Rey’in yakınlarında bulunan Tahran, o dönemlerde bir kasaba olarak görülüyordu. Ancak sonrasında Moğol İstilası döneminde Rey şehri tamamen yıkılınca halk Tahran’a kaçmaya başladı. Bir anda nüfusu çok yükselen şehirde, çok sayıda yeni yapı yapıldı ve halk etrafa yayılarak yerleşim yerleri kurmaya başladı. 1220 senesinde gerçekleşen bu olan günümüzde ortaya çıkan bu büyük metropolün temellerini attı.

Tahran’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Uçak bileti ile şehri ziyaret etmek isteyen kişiler, genellikle ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmektedir. Bunun sebebi olarak şehirde kış aylarının çok soğuk geçmesi olabilir. Eylül aylarında başlayan soğuklar Nisan ayına kadar devam etmektedir. Bu dönemde şehri ziyaret etmek isteyen kişiler oldukça zorlu bir seyahat geçireceklerdir. Yaz ayları ise yeterince sıcak geçmektedir. Karasal iklimin etkisiyle birlikte sıcaklıklar insanlar için yeterli seviyelere çıkmaktadır. Yaz ortasında biraz fazla yükselen sıcaklıklar günün öğle saatlerinde bu metropolde yaşayan kişiler için zorlayıcı olabilmektedir. Bunun dışında bahar dönemleri en iyi seçenek olarak gösterilebilir.

Tahran’ın Lezzetli Yemekleri

Tahran’da geleneksel yiyeceklerden tatmak isteyen kişiler, çok sayıda uygun restoran bulabilir. Genel olarak İran mutfağı incelendiğinde ete ağırlık verilen bir ortam görebiliriz. Genel olarak bizim ülkemizde de et tüketimi çok yaygın olduğu için sorun yaşanmadan yemekler denenebilir. Genellikle yemeklerde çorba ve tatlı da kullanılmaktadır. Yüksek kalorili genel olarak ağır yemekler tercih edilir.

Tahran’ın Gezilecek Yerler

Şehre gittiğinizde ilk gitmeniz gereken yer, Özgürlük Anıtı ve saraylar olacaktır. İran tarihini günümüze aktaran bu eserler şehrin en çok ilgi çeken eserleri olma özelliği göstermektedir. Milad Kulesi dünyanın en yüksek kulelerinden birisidir. Son olarak şehirde yer alan müzeler belirlenmiş olan saatlerde gezilebilir. Bunun için çok düşük ücretler talep edilmektedir. Bu sebeple de genellikle şehre giden kişiler müzeleri aksatmadan ziyaret ederler.