Taşkent Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Taşkent Uçak Bileti

taskent-ucak-bileti

Taşkent Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarına düzenli olarak havayolu ulaşımı gerçekleştiriliyor. Bu ulaşımlarda kişiler doğru internet sitelerini kullanarak ucuz uçak bileti alabilirler. Bunun için ilk etapta alo bilet hattı sitesine girerek bilet arama işlemlerini gerçekleştirmeliler. Sonrasında karşılarına çıkan onlarca seçenek arasından seçimlerini yapabilirler. Farklı havayolu firmalarının, farklı tarifeleri arasından kendilerine en uygun olanı seçen kişiler sonrasında farklı ödeme seçenekleri ile birlikte alışverişlerini rahatlıkla tamamlayabilirler. Sonrasında yaşanan herhangi bir sorunda siteye başvurabilirsiniz.

Taşkent Hakkında Bilgiler

İsmiyle dikkat çeken Taşkent, Asya’nın en kalabalık şehirlerinden birisi olarak gösterilebilir. Özbekistan’ın başkenti olan şehir, ülkenin en gelişmiş şehri olma özelliğini de göstermektedir. Şehrin ismi, savaşlarda şehri savunan askerlerden gelmektedir. Askerlerin asla yıkılmaması ve geçilememesi, askerlerin taşa benzetilmesine sebep olmuştur. Bu benzetme de sonrasında şehre yansımış ve Taşkent ismi ortaya çıkmıştır.

Taşkent Nüfusu: 2.309.300
Taşkent Yüzölçümü: 334,8 km2

Taşkent Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihi incelendiğinde milattan önceki yüzyıllara kadar gitmek gerekebilir. Şehirde çıkarılan eserler, şehrin milattan önce ikinci yüzyıldan itibaren yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir. O dönemlerden günümüze doğru gelindiğinde İpek Yolu üzerinde bulunan bu şehrin birçok devlet için önem arz ettiği gözlemlenebilir. 751 senesinden sonra Arapların hâkim olduğu şehir o dönemin ticaret merkezlerinden birisidir. Yakın tarihimizde Sovyet Rusya’nın hâkimiyeti altında kalan şehir, Sovyetlerin yıkılmasıyla birlikte bağımsızlığını ilan eden Özbekistan’ın başkenti olmuştur.

Taşkent’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehirde kış ayları oldukça kısa geçer. Bu durum şehre gitmeyi düşünen kişiler için oldukça olumlu bir gelişme olarak gösterilebilir. Ancak bunun yanında yaz aylarının uzun geçmesinin yanı sıra çok sıcak olması hayatı olumsuz etkilemektedir. Sıcaklıklar 40 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Mart ayları şehirde en çok yağışın olduğu dönemlerdir ve bu dönemlerde şehrin ziyaret edilmesi çok fazla önerilmez. Mart’ın geçmesi ve ilkbaharın devamı olarak gösterilen Nisan ve Mayıs ayları şehri ziyaret etmek için en uygun aylardır.

Taşkent’in Lezzetli Yemekleri

Taşkent’te yemek kültürü ülkemiz ile birçok benzer özellik göstermektedir. İlk olarak yemekler oldukça baharatlıdır. Bunun yanında süt mutfaklarında çok fazla kullanılır. Hamur işlerinde ve tatlılarda sıklıkla süte rastlanmaktadır. Ülkemize benzer diğer yön olarak çay tüketimi oldukça fazla olan şehir genellikle her yemeğin yanında çay içmeyi tercih eder.

Taşkent’in Gezilecek Yerler

Şehirde Barakhan Medresesi, gidilmesi gereken ilk adres olarak gösterilebilir. Eski dönemlerden günümüze kadar uzanan bu medrese tarihi bizlere direkt olarak aktarır. Bunun yanında Bağımsızlık Meydanı da şehirde zaman geçirmek için en uygun yerlerden birisidir. Bunun yanı sıra şehirde müzeler ve küçük saraylar da yer alır. Bu eserlerin tamamı birkaç gün içerisinde rahatlıkla gezilebilir. Gezerken şehir içi ulaşımda kullanılan metrolar da oldukça farklı ve ilgi çekicidir.

En ucuz Taşkent uçak bileti fiyatlarını Alo Bilet Hattı aracılığıyla görüntüleyebilir, istediğiniz havayolu şirketinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Özbekistan’ın başkentidir.1966 yılında yaşanan depremin ardından şehrin büyük bir kısmı yeniden inşa edilmiştir. Toplu ulaşım araçları ile şehri oldukça ucuza gezmek mümkündür. Her istasyonu farklı mimari biçemlerde yapılmış olan Taşkent metrosu görülmeye değer. Çok sayıda konser, tiyatro, sinema salonları ve üniversiteler bulunduran Taşkent, Orta Asya’nın kültür başkentidir diyebiliriz. Pushkin Caddesi ünlü markların şubeleriyle Taşkentlilere ve şehrin ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Kent, Sovyetler Birliği zamanında Orta Asya’nın Paris’i olarak nitelendiriliyordu. Yeşil alanları, geniş yollar, park-bahçeleri, düzenli yerleşimi, düzenli ve sağlam altyapısı ile kent Sovyet şehir planlamacılığının en önemli örneklerinden biridir. Özbek Pilavı Taşkent’te yenebilecek en geleneksel lezzet olarak kabul edilmektedir.

Çoğu Orta Asya ülkesinde olduğu gibi et, kebap ve hamur işleri Özbek mutfağının vazgeçilmezleri arasında. Özbekistan yerel meyve, sebze ve kuruyemişleriyle de tanınmaktadır. Bol miktarda yetiştirilen üzüm, şeftali, kayısı, kavun, karpuz, armut, erik, kiraz, ayva, incir, ceviz taze olarak tüketilmesi yanı sıra kurutularak, reçel ve marmelat yapılarak servis edilir.

Alo Bilet Hattı’nın sorgulama sayfasını kullanarak, yurtiçi ve yurtdışı tüm bilet işlemlerinizi en kısa zamanda ve en uygun fiyatlarda yapabilirsiniz.