Tebriz Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tebriz Uçak Bileti

tebriz-ucak-biletiYurt dışı yolculuklarınızda tercih etmeniz gereken tek seçenek havayolu olmalıdır. Hele ki İran gibi dağlık ve çöllü yollardan gidilecek ülkeler düşünüldüğünde karayolu ile ulaşım hem riskli hem de günler sürebilmektedir. İran’ın kuzeybatısında yer alan Tebriz’e İstanbul’dan gerçekleştirilecek uçak yolculuğunun süresi 2 saat 50 dakika sürmektedir. Sitemiz Alo Bilet Hattı üzerinden Tebriz uçak bileti kolay adımlarla satın alabilirsiniz. Sitemiz bünyesinde yer alan firmaların kampanyalarına da göz atabilirsiniz.

Tebriz Uçuşları Havalimanı

Tebriz Havalimanı İran İslam Cumhuriyeti’nin Doğu Azerbaycan eyaletine bağlıdır. Bölgenin en büyük havalimanıdır. Tebriz havalimanının sivil ve askeri olmak üzere 2 adet statüsü bulunmaktadır. Havalimanı bünyesinde 2 adet asfalt pist yer alır. 2015 yılında Tebriz Havalimanına 1.4 milyon yolcu uğramıştır. Şehir merkezine ulaşım için havalimanından otobüs ve taksi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tebriz Hakkında Kısa Bilgiler

Tebriz, İran’ın Doğu Azerbaycan Eyaleti’nde yer alır. Şehrin nüfusu 1,5 milyon yüz ölçümü ise 2356 kilometrekaredir. Bu özellikleri ile Tebriz, İran’ın en büyük 4. şehridir. Tebriz’in nüfusunun büyük çoğunluğu Azerbaycan Türkleri tarafından oluşturulur. Şehirde Azerice konuşulmaktadır. Türkiye’den İstanbul, İzmir, Konya ve Erzurum Tebrüz ile kardeş şehir statüsüne sahiptir. Şehire vardığınızda konaklayabileceğiniz 2 adet 5 yıldızı otel bulunur. Hotel Pars ve Hotel Şehriyar adındaki bu 2 otel haricinde 3 ve 4 yıldızlı otellerde mevcuttur. Tebriz’de yemek yiyebileceğiniz başlıca restoranlar: Modern Tebriz Restaurant, Restaurant Tatly, Talar Bozorg Elgoli ve Revolving Restaurant’dır. Şehirde Tebriz Kapalı Çarşısı, El-Gölü, Erk-e-Alişah, Azerbaycan Müzesi, Meşrutiyet Müzesi, Tebriz Ulu Camii ve Seyyed Hamze Camii görmeniz gereken başlıca önemli tarihi mekanlardır. Türk Kültürü’nün yoğun olarak yaşandığı Tebriz mutlaka zyaret edilmesi gereken şehirlerdendir.

Sizler de bu güzel şehri ziyaret etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.Sitemiz bünyesinde yer alan tüm firmaların düzenlediği seferleri görüntüleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Üst kısımda yer alan sorgulama sekmesi sayesinde Tebriz uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Alo Bilet Hattı müşterilerine sunduğu ucuz uçak bileti kampanyaları ile Türkiye’de en çok tercih edilen online bilet satış sitesidir.