En Hesaplı Tekirdağ Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tekirdağ Uçak Bileti

En Hesaplı Tekirdağ Uçak BiletiTekirdağ Nüfusu: 874.475
Tekirdağ Yüzölçümü : 1.112 km²

TEKİRDAĞ TARİHİ

Tekirdağ bulunduğu bölgenin antik dönemin en büyük medeniyetlerine yakın bir yerde olması, tarih boyunca popüler merkezlerden birisi olmasını sağlamıştır. Bu yüzdende çok köklü bir geçmişe sahiptir. Anadolu’da siyasi birliği sağlayan Hititler Marmara Denizi’ni geçmeyi başaramadığı için şehir Hititlerin sınırları dışında kalmıştır. Bölge çok uzun bir süre boyunca Trak Türkleri tarafından yerleşke olarak kabul edilmiş ve Trak Türkleri bölgede uzunca bir süre yaşamıştır. M.Ö. 1200’lerde Frigler Trakya ve şehri ele geçirmiş uzunca bir süre de burada yaşamışlardır. Frigyalıların hakimiyetine son vererek bölgede egemen hale gelen Lidyalılar ise Persler tarafından ortadan kaldırılıncaya kadar şehre egemen olmuşlardır. Perslerin Anadolu’ya girerek neredeyse tüm Anadolu’yu ele geçirdikleri dönemde Tekirdağ’da bundan nasibini almış ve Pers egemenliğine girmiştir. Persleri yıkan Makedonya Krallığı, devletin önderi Büyük İskender öldükten sonra eski gücünü muhafaza edememiş ve şehir Romalılar tarafında alınmıştır. Romalılar uzunca bir süre şehri idare etmiş, Roma’nın ikiye ayrılmasında sonra ise Bizans tarafında şehir idare edilmeye devam etmiştir. Sonraki dönemde Osmanlı egemenliği altına giren şehir, günümüzde kendine has bir yapıya sahiptir.

TEKİRDAĞ İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Şehirde Akdeniz ikliminin kıyı bölgelerde etkin olduğunu söylemek mümkündür. Bunun bir sonucu olarak şehirde yaz ayları son derece sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı dönemi ifade etmektedir. Şehrin iç kesimlerinde karasal iklimin daha etkin olduğu söylenebilir. Böylece kış ayları buralarda kıyı kesimlere nazaran daha soğuktur. Şehirde çok fazla kar yağışı olmaz ve yılda ortalama sadece 5 gün kar yağar. Yağan karlar da 10 gün gibi bir süre yerde kalır sonrasında ise ortadan kaybolur. Tekirdağ’da ormanlık alan son derece azdır. Şehrin geneli bozkır bitkileri ile kaplıdır. Sadece Saray ilçesi sınırları içine çamlık bir orman alanı bulunur. Istranca Dağı’nda da meşe ormanları yer yer görülebilmektedir.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Müzeler: Şehirde çok sayıda müze bulunmaktadır ve bunların hemen hepsi görülmeye değerdir. Şehir sınırları içinde bulunan ve şehre gelen herkesin görmesi gereken başlıca müzeler ise Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi şeklinde sıralanabilir. Bunun yanı sıra Tekirdağ Şehitler Abidesi, Hürriyet Abidesi ve Namık Kemal Anıtı’da görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Camiler: Şehirde büyük çoğunluğu Osmanlı döneminden kalma çok sayıda eşsiz cami bulunmaktadır. Bu camileri sıralamak gerekirse Eski Camii, Orta Camii, Rüstempaşa Camii, Mirliva Hüseyin Paşa Camii şeklinde bir liste yapmak mümkündür.

Çorlu Kalesi: Şehrin, eski dönemlerde kontrol edilmesi, bulunduğu bölgedeki stratejik konumdan olabildiğince yararlanılması için inşa edilmiş bir Bizans kalesidir. 6.y.y.’da yapıldığı tahmin edilen bu kaleden günümüze kadar gelmeyi başaran belli bir kısmı mevcuttur. Kaleyi gezerek kültürel açıdan hoş bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

TEKİRDAĞ HAVAALANLARI

Trakya bölgesinde aktif olarak çalışan ve bölgeye turist gelmesini kolaylaştıran tesislerden birisi olarak gösterilen Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Tekirdağ’ın Çorlu ilkesinde merkezi 15 km mesafede bulunmaktadır. 1998 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden havaalanı sadece yurt içi seferlere izin verilen sivil kategorideki bir havaalanıdır.

Tekirdağ uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı uçak seferleri sorgulama sayfasından en ucuz Tekirdağ uçak biletlerini görüntüleyebilir, karşılaştırmalı olarak seçeceğiniz havayolu şirketinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Türkiye’ de Marmara bölgesinde kalan Trakya yakasının incisi Tekirdağ, eski tarihlerde Makedon, Pers, Roma ve Bizanslılara egemenlik yapmıştır. Her yıl düzenlenen Kiraz Festivali ile adından sıkça söz ettiren Tekirdağ, renkli görüntüleri, kiraz dağıtımları ve müzik şölenleri ile her yaz oldukça ziyaretçi festival ziyaretçisi topluyor. Rakoczy Müzesi ve Namık Kemal evi şehrin önemli yapıtlarından. Şarköy ve Kumbağ denizine girmeden, meşhur Tekirdağ köftesi yemeden, Şarköy şarabını tatmadan ve Tekirdağ rakısı almadan oradan dönmeyin. Siz de bu renkli kenti keşfe çıkacaksanız, Alo Bilet Hattı Tekirdağ uçak bileti arama sayfasından bütçenize en uygun uçak seferlerini görüntüleyerek güvenli ve hızlı bir biçimde satın alabilirsiniz.