Tel Aviv Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tel Aviv Uçak Bileti

tel-avivTel Aviv Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Orta Doğu’ya her gün onlarca uçak seferi düzenleniyor. Bu uçak seferleri sayesinde kişiler, kısa süre içerisinde gidecekleri ülkeye ulaşım sağlıyorlar. Son dönemde en çok ziyaret edilen ülkelerden birisi olarak İsrail gösterilebilir. Genellikle iş amaçlı olarak yapılan uçuşlarda kişiler erkenden aldıkları uçak bileti sayesinde çok uygun fiyatlarda uçabiliyor. Bunun için ilk etapta kişiler alo bilet hattı sitesine giriyor. Siteye giriş yapıldıktan sonra gidilecek olan şehre ait aramalar yapılıyor ve biletler görüntüleniyor. Sonrasında da biletler uygun seçenekler ile satın alınarak alışveriş tamamlanıyor.

Tel Aviv Hakkında Bilgiler

Tel Aviv’de doğunun ve batının ortak bir paydada birleştiği söylenebilir. Oldukça yeni bir şehir olmasına rağmen oldukça gelişmiştir ve insanlara her imkân tanınır. Uluslar arası çerçevede İsrail’in başkenti olarak gösterilmektedir. Ancak İsrail başkent olarak Kudüs’ü tanır. Bu da başkentlik statüsünde bir karışıklık yaşanmasına sebep olmaktadır. Ancak şehir İsrail’in en kalabalık ve modern ikinci şehri olarak birçok kişi tarafından ziyaret edilmeye devam edilir.

Tel Aviv Nüfusu: 411.800

Tel Aviv Yüzölçümü: 51,79 km2

Tel Aviv Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehirde çok eski dönemlerde yaşamış olan bir halk bulunuyor olsa da İsrail’in bölgeye gelmesi ve şehrin kurulma aşaması 1900’lü yılların başına denk gelmektedir. İlk olarak Yafa adında ki şehirle birlikte kurulan Tel Aviv, sonrasında hızlı bir gelişim içine girmiş ve Yafa’dan ayrılmıştır. 1909 senesinde bölgedeki topraklar açık arttırma ile satılmış ve günümüzdeki halkın dedeleri bu dönemde şehre yerleşmeye başlamıştır. O dönemden beri de şehir gelişmeye devam etmiş ve dünyanın en modern kentlerinden birisi haline dönüşmüştür.

Tel Aviv’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehirde Akdeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Yaz ayları çok sıcak ve kurak geçer. Bu dönemlerde şehri ziyaret edecek olan kişilerin dikkatli olması gerekmektedir. Kış ayları çok fazla yağış görülmez ve sıcaklıklar da ılık seviyededir. Bahar ayları şehri ziyaret etmek için en uygun aylar olarak gösterilebilir.

Tel Aviv’in Lezzetli Yemekleri

İsrail’de yemek kültürü içerisinde Orta Doğu ve Akdeniz’in harmanlandığı söylenebilir. Ucuz uçak bileti ile şehre giden kişiler, çok farklı lezzetleri tatma imkânı bulmaktadırlar. Bunun yanı sıra şehirde çok sayıda farklı kültürün restoranı da yer alır. Bu sayede isterseniz İsrail’in geleneksel yemeklerini tadabilir isterseniz de ülkemizden de alışık olduğunuz yabancı markaların yemeklerini yiyebilirsiniz.

Tel Aviv’in Gezilecek Yerler

Şehrin tarihi çok eskilere uzanmadığı için gelişmiş mimarisi, plajları ve müzeleri gezilmesi gereken en önemli yerleri oluşturur. İsrail tarihine ait önemli eserler, müzelerde sergilenmektedir. Plajları ve plajlara çok yakın bir şekilde inşa edilen lüks yapıları ile muhteşem bir manzara ortaya çıkmaktadır. Şehre giden işiler Gözlemevi ve Yahudi Müzesi’ni ziyaret edebilirler.