Thy Check-in | AloBiletHatti.com

Thy Check-in

thy-online-check-inTürk Hava Yolları dünyanın en çok müşterisine sahip olan uçak firmasıdır ve her geçen gün yapmış oldukları yenilikler ve kampanyalar sayesinde de her daim seçenek edilme sebeplerini oluşturmaktadırlar. Oldukça alakalı bir şekilde personeller sahip olan Türk Hava Yolları bu arada da internet dünyası içerisinde de en üst gelişmiş rezervasyon sistemlerine sahiptirler. Online Check-in belirlenmiş rezervasyonu olan yolcularımızın havaalanına gelmeden internet üzerinden Check-in yapmalarını sağlayan Online bir hizmettir. Sizler de daha kolay bir şekilde artık Check-in yapabilecek ve kısa müddet içerisinde de biletlerinizi tedarik edebileceksiniz.

Uçuşun kabin tasarısını görüntüleyebilir ve dilediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Kendileri ile beraber aynı rezervasyon kaydındaki diğer yolculara (bir girişte en fazla 8 yolcu olması kaydıyla), uçuşlarının son noktasına kadar “through check-in“, veyahut aynı gün içinde gittikleri noktadan dönüşleri var ise, dönüş uçuşları için “return check-in” yapabilme olanağına kavuşacaklardır. Online hizmete açık olan istasyonlar listesi ise site içerisinde bulunmaktadır ve sizler de bu manada daha iyi bir şekilde gitmek istediğiniz destinasyon seçimlerinizi gerçekleştirebilecek ve daha kısa süre içerisinde de en uygun ücrete biletlerinizi de alabileceksiniz. Online Check-in hizmetinin en büyük avantajı vakit tasarrufudur. Havalimanında Check-in kuyruğunda beklemeden hane ya da büronuzdan Online olarak çok kısa süre içerisinde Check-in işleminizi yaparak zaman tasarrufu sağlar.

Böylelikle, havaalanındaki kalabalık Check-in bankolarında beklemek zorunda kalmadan, Online Check-in kontuarından, bu kontuarın açılamadığı istasyonlarda ise Business kontuarlarından yararlanacaklardır. Yolcularımız, biniş kartlarını İnternetten basmış oldukları takdirde, bagajları yoksa direk uçuş kapısına gidebilecekler, bagajları olduğu takdirde ise bagaj teslim kontuarı veyahut Online Check-in kontuarlarından bagajlarını teslim edebileceklerdir. Daha iyi bir şekilde de artık sizler de koltuk seçimlerinizi de bu sistem üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. İstediğiniz koltuk numara seçimler sayesinde de hangi koltukta yolculuk yapacağınıza da kendiniz karar verebileceksiniz. Yolcularımız çevrimiçi Check-in sayesinde, uçuşlarının yolcu edecekleri sınıfına ait koltuk tasarılarını görerek, müsait koltuklardan dilediklerini seçebileceklerdir.

Türk Hava Yolları, Operasyonel gereklilik halinde, Check-in esnasında seçmiş olduğunuz koltuk numarasını değiştirme hakkına sahiptir. Bagaj Bilgisi Online Check-in işlemleri esnasında yolcularımıza bagaj bilgisi sorulmayacak olup, bagajı olan yolcularımızın bagajlarını teslim etmek üzere, istasyonlarımızdaki “Bagaj Teslim” veyahut “Online Check-in” bankolarına müracaat etmeleri gerekmektedir. Kontuar kapanış saatlerimiz, dış hatlar için uçuşun tarifeli saatinden 60 dakika, iç hatlar için 45 dakika öncedir. Fazla bagajı olan yolcularımızın, yapacakları ödeme işlemlerinin müddetini de göz önüne alarak havaalanında bulunmaları gerekmektedir.

Türk Hava Yolları, yapılacak bu işlemlerden dolayı doğabilecek rastgele bir gecikmeden mesul değildir. Yolcularımızın Thy Online Check-in işlemlerini iptal ettirmek için, +90 212 444 0 849 numaralı hattan 4 / 2 / 1 i tuşlayarak alakalı bölüme erişmeleri gerekmektedir. Online Check-in işleminin iptal ettirilmesi halinde, evvelce üretilmiş olan biniş kartı geçerliliğini yitirecektir. Bu vaziyette uçuşa kabulde bir problem yaşamamak üzere Online Check-in ve biniş kartı üretme işlemlerini yenilemek gerekmektedir.