THY’de Artık Koltuk Seçmek Çok Kolay! - Alobilethatti.com

THY’de Artık Koltuk Seçmek Çok Kolay!

thy-koltuk-secimiİnsanların uçuşlarını gerçekleştirirken en çok dikkat etmiş oldukları hususlardan birisi olarak da koltuk seçimi işlemini gösterebiliriz. Bireyler, koltuklarını seçme konusunda büyük bir hassasiyet göstermekte ve bunun yanında da seçmiş oldukları koltuklardan memnun kalmak istemektedirler. Türk Hava Yollarının başlatmış olduğu kampanya kapsamında artık, koltuklarını check-in işlemlerinden önce seçebilecek ve daha konforlu bir yolculuk yapabileceksiniz. Bazı bireylerin rahatsızlıklarının olması halinde cam kenarını seçmeleri onlar için zararlı olabilmektedir. Ancak yapılan bu kampanya kapsamın bireyler koltuklarını önceden buna göre belirleyebilecekler ve yolculuklarını diledikleri koltukta gerçekleştirebileceklerdir. Fakat koltuk seçim işleminin de belirli şartları bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz koltuğun ücretli olması ya da ücretsiz olması gibi bir durum söz konusudur.

Koltuğun ücretli olması halinde, bilet fiyatına ek olarak tekrardan bir ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak koltuklarınızı seçerken ücretsiz olanları bulmaya çalışmalı ve seçimlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız. Bazı zamanlarda almış olduğunuz uçak biletleri çok pahalı olduğundan dolayı, bütçenizi korumak adına böyle bir yolu tercih etmeniz sizin adınıza daha mantıklı olabilecektir. Ücretli koltuk sayısının, biletinizi almış olduğunuz zaman göre değişiklik gösterebileceğini söylemek gerekir. Bunun için öncelikle yapacağınız şey elinizi hızlı tutarak uçak biletinizi satın almak olacaktır. Ücretli koltuk uygulaması olayının sadece Türk Hava Yolları firmasında geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Diğer firmaların bu yönde izlemiş oldukları bir politika söz konusu değildir. Yolcuların koltuk seçimi yapabilmesi adına, öncelikle biletlerini satın almaları gerekmektedir. Biletlerini satın alan yolcular rahatça koltuk seçimlerini yapabileceklerdir.

Yolcudan habersiz olarak değiştirilen koltuk sonucunda, yolcunun memnun olmaması halinde, herhangi bir Türk Hava Yolları bilet satış bayisini ziyaret ederek, memnun kalmadığını bildirmesi üzerine seyahati için iade isteme hakkına sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Böylelikle yolcunun memnun kalmadığı yolculuk için parası iade edilecektir. Yolcunun bu kampanya dahilinde koltuğunu değiştirme hakkına da sahip olduğunu belirtmek gerekir. Ancak kendi koltuğundan daha yüksek ya da daha düşük bir ücretli koltuğu seçmesi halinde ücreti yine yolcunun kendisinin ödeyeceğini söylemek gerekir.