Tiflis Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tiflis Uçak Bileti

tiflisTiflis Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Tiflis’e uçak bileti almayı düşünen kişiler için çok sayıda seçenek sunulmaktadır. İlk olarak kişiler alo bilet hattı sitesine giriş yaparak uygun biletlerini arayabilirler. Bunun ardından biletler birkaç saniye içerisinde görüntülenebilir ve kişiler incelemelere başlayabilir. Burada listelenen biletler arasında seçimlerini yapan kişiler, sonrasında ödeme işlemlerine geçiş yaparlar. Bu aşamada site birçok farklı ödeme seçeneği sunarak kişilerin rahatlıkla alışverişlerini yapmalarını sağlar. Ödeme işlemleri de birkaç dakika içerisinde tamamlanınca biletler satın alınmış olunur ve istenirse e-posta olarak kişilere gönderilir.

Tiflis Hakkında Bilgiler

Kura Irmağı’nın etrafına kurulan şehir, Asya’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, eski dönemlerde İpek Yolu üzerinde yer aldığı için önemli ticaret notalarından birisidir. Başkent olmasının yanı sıra ticari ve sosyal açıdan da ülkenin merkezi olarak gösterilmektedir. Bakü – Tiflis – Ceyhan boru hattı bu şehirden geçer ve bu özelliğiyle de dünya üzerinde tanınmaktadır.

Tiflis Nüfusu: 1.350.000

Tiflis Yüzölçümü: 726 km2

Tahran Tarihi Hakkında Bilgiler

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi olarak Tiflis gösterilebilir. Şehirde yapılan kazılarda M.Ö. 4000’li yılara ait eserler bulunmuştur. Bunun yanı sıra yerleşik hayatının resmi olarak başladığı dönem olarak 4. yüzyıl kabul edilir. 6. yüzyılda Avrupa’ya katılan Gürcistan’ın en önemli ticaret merkezlerinden birisi haline gelen şehir, o dönemde dünyanın en yoğun başkentlerinden birisi olarak da gösterilebilir. 16. Yüzyıla gelindiğinde şehirde Osmanlı idaresi görülmektedir. Bu dönemde şehir daha hızlı bir gelişim göstermiş ve İpek Yolu’nun önemi duraklarından birisi olmuştur. Sonrasında Rusya kontrolüne geçen şehir 1921 senesinde bağımsızlığını ilan eden Gürcistan’ın başkenti oldu.

Tiflis’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Gürcistan’ın diğer şehirlerine göre biraz daha ılıman bir iklime sahip olan şehir, bu özelliğini nehrin iki yakasına kurulmasına borçludur. Yaz ayları şehirde oldukça sıcak ve kurak geçer. Kış aylarında da soğuklar çok fazla etkisini göstermez. Ancak yağışlar bu dönemlerde etkili olabilir. Bu sebeple genellikle ziyaretçiler yaz aylarını tercih ederler.

Tiflis’in Lezzetli Yemekleri

Tiflis’te yemek kültürü Haçapuri ile başlamaktadır. Şehrin ve ülkenin tamamında bu yemek tadılabilir. Gelen olarak peynir ve yumurta ile yapılan bu yemeği tatmadan şehirden gitmek, yemek kültürü açısından oldukça yanlış olacaktır. Bunun dışında şehirde patates tüketimi oldukça fazladır. Tek olarak da tüketilen patates, birçok yemeğin içinde de bolca kullanılmaktadır.

Tiflis’in Gezilecek Yerleri

Şehirde Kartlis Deda heykeli ilk ziyaret edilmesi gereken yer olarak gösterilmektedir. Son dönemde şehrin simgeleri arasında gösterilebilir. Bunun yanında Nariqala Kalesi de en önemli eserlerden birisidir. 3. yüzyılda inşa edilen kale, günümüze kadar aynı şekilde gelememiştir. Bunun yanı sıra kalan kısımlar, o dönemden günümüze tarihi yansıtmaktadır. Müzeler de belirli saatlerde ziyaret edilebilir.