Tokyo Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tokyo Uçak Bileti

tokyoTokyo Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti alırken en doğru adres hiç kuşkusuz internet siteleri. Sitelere girerek kişiler erken rezervasyon avantajları ile birlikte çok uygun fiyatlarda bilet alabiliyorlar. Uçak bileti seçenekleri yurt dışını da kapsıyor. Yurt dışına gidecek olan kişiler yolculuk tarihlerinden önce alo bilet hattı sitesine girerek bilet alış verişlerini tamamlıyorlar. Bunun için ekstra bir ücret ya da siteye üyelik gerekmiyor. Rahatlıkla siteye girildikten sonra bilet arama işlemi gerçekleştirilip uygun biletler bulunuyor. Bulunan bu biletlerde uygun ödeme seçenekleri sayesinde satın alınıyor.

Tokyo Hakkında Bilgiler

Tarihi çok uzun senelere dayanan Tokyo, doğunun en önemli metropollerinden birisidir. Yaşamın en pahalı olduğu şehirlerden birisi olarak da gösterilmektedir. Eski adı Edo olan şehir, ilk olarak bir balıkçı kasabası olarak kurulmuş ve günümüzde muhteşem bir hale bürünmüştür.

Tokyo Nüfusu: 13.185.502

Tokyo Yüzölçümü: 2.187 km2

Tokyo Tarihi Hakkında Bilgiler

12. yüzyılda Edo adıyla kurulan kasaba, o dönemde bölgedeki çok güçlü bir ailenin uğraşıyla kuruldu. Seneler geçtikçe küçük kasaba, hızlı bir gelişim gösterdi ve 1603 senesinde askeri bir yapılanma olan şogun yönetiminin başkenti olarak seçildi. O dönemde şehrin adı değiştirilerek Tokyo ismi kullanıldı. 12 Eylül 1923 senesinde şehirde şiddeti çok büyük olan bir deprem yaşandı ve adeta şehir yerle bir oldu. Sonrasında şehrin tekrar kurulması evresine geçildi. Hızlı bir gelişim ile kurulan şehir II. Dünya Savaşı sırasında Amerika tarafından tekrar yıkıldı. Ancak sonra tekrar günümüzdeki gelişmiş halini almayı başardı.

Tokyo’nun İklimi ve Bitki Örtüsü

Tokyo, iklimi en zorlu olan şehirlerinden birisidir. Kış ayları şehirde çok soğuk ve kar yağışlı geçer. Bu sebeple genellikle şehir ilkbahar aylarında ziyaret edilmektedir. Yaz aylarında hava nemli ve sıcak olur. Bu da genel olarak ziyaretçilerin bunulmasına sebep olabilir.  İlkbahar aylarında nem oranı daha düşüktür ve sıcaklıklarda daha uygun seviyelerdedir. Bu dönemde şehre giden kişiler herhangi bir sorun yaşamadan şehrin istenilen her noktasını ziyaret edebilirler. Akşam saatlerinde hava serin olabilir ve bu sebeple kişilerin dikkatli olması gerekir.

Tokyo’nun Lezzetli Yemekleri

Genel olarak Tokyo yemek kültürünün bizlerle çok uyum sağladığı söylenemez. Genel olarak deniz ürünleri tüketilirken yemeklerin hazırlanış tarzı bizim kültürümüze göre farklıdır. Bunun yanı sıra suşi, dünya üzerinde en ünlü Japon yemeğidir ve son dönemde ülkemizde de oldukça yaygın bir biçimde kullanılır.

Tokyo’nun Gezilecek Yerler

Uçak bileti alarak Tokyo’ya giden kişiler, Sensoji Tapınağı ile gezintilerine başlayabilirler. 645 senesinde inşa edilen tapınak bölgenin en eski tapınağı olma özelliği gösterir. Ardından Ueno Park ziyaret edilebilir. İçinizi huzur dolduracak olan bu parkın dünya üzerinde eşi benzeri bulunmamaktadır. Bunların dışında şehirdeki diğer tapınaklar ve merkezde yer alan devasa yapılar ziyaret edilebilir.