Tomsk Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tomsk Uçak Bileti

tomskTomsk Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Akıllı telefonların hayatımızın bir parçası olmasından sonra birçok alışveriş internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Ucuz uçak bileti alışverişleri de buna dâhil. Alo bilet hattı sitesine giren kişiler site içerisinde kolaylıkla aradıkları biletleri bulabiliyorlar. Sonrasında bu biletleri satın alım işlemine geçiliyor. Bu işlemlerde site birçok farklı ödeme seçeneği sunarak ziyaretçilerinin zorluk yaşamamasını sağlıyor. Ziyaretçiler isterlerse kredi kartı isterlerse de havale işlemi ile biletlerini kısa süre içerisinde satın alarak yolculuk için hazır bir hale geliyorlar.

Tomsk Hakkında Bilgiler

Rusya’nın Sibirya Federal Bölgesi’nde yer alan şehir, aynı isimli bir oblasta bağlıdır. Rusya’da eyaletlere oblast adı verilir. Bu doğrultuda bulunduğu eyaletin en önemli kenti olarak Tomsk gösterilebilir. Sanayi açısından oldukça gelişmiş olan şehre genellikle ülkemizden giden kişiler iş amaçlı gitmektedirler. Turistik gezi amacıyla çok fazla şehir ziyaret edilmez.

Tomsk Nüfusu: 524.669

Tomsk Yüzölçümü: 297,2 km2

Tomsk Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihi çok eskilere dayanmamaktadır. Genel olarak çok soğuk bir bölge olan Sibirya’ya insanlar ilk etapta yerleşmek istemedikleri için burada yer alan şehirlerin de tarihi çok eski değildir. Tom Nehri’nin etrafına 1604 senesinde kurulan şehir, birçok Rusya şehri gibi doğal kaynakları sebebiyle kurulmuştur. Şehirde yer altı kaynakları çok zengin olduğu için bu kaynakların çıkarılması için gerekli olan tesisler şehrin farklı noktalarına kurulmuştur. Bu durum şehirde büyük bir iş gücü doğurmuş ve birçok kişi iş imkânları için şehre gitmiştir. Böylece şehrin nüfusu da hızlı bir artış gösterir.

Tomsk’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehri ziyaret edecek olan kişiler genellikle kış aylarını tercih etmezler. Kış mevsiminde şehir dünyanın en soğuk noktalarından birisidir. Şehirde yoğun bir kar yağışı mevcuttur ve sıcaklıklar dayanılması zor seviyelere kadar iner. Şehrin tarihine bakılırsa -55 dereceye kadar düşen sıcaklıklar görülmüştür. Bu sebeple şehre yaz aylarında gidilmesi önerilir. Yaz aylarında karasal iklimin etkisi ile birlikte sıcaklıklar artar ve yaşam şartları düzelir. Bu dönemde şehre giden kişiler sorunsuz bir tatil geçirebilirler.

Tomsk’un Lezzetli Yemekleri

Genel olarak Rusya’nın mutfağı şehirde de kullanılmaktadır. Sebze üretimi çok fazla olmadığında yiyeceklerde yemek ağırlıklıdır. Bu yemeklerin yanında ülkenin en yaygın alkolü olan votka sıklıkla tüketilmektedir. Bunun dışında tatlı çeşitleri de oldukça fazladır. Çok ağır olmayan tatlılar genellikle yemekten sonra tüketilmeye çalışılır. Uçak bileti alarak şehre gitmeyi düşünen kişiler yemek konusunda çok büyük bir sorun yaşamazlar.

Tomsk’un Gezilecek Yerler

Şehrin merkezi olarak görülen Lenina Meydanı ilk gezilmesi gereken bölge olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra yine merkez bölgesinde ki şehrin yönetim binası da oldukça tarihi bir yapıdır ve mimarisiyle gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Bunun yanında yer altı kaynaklarının çıkarıldığı özel sanayi kuruluşları da ziyaret edilebilir.