Torino Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Torino Uçak Bileti

torino-ucak-biletiTorino’ya Türkiye üzerinden birçok havayolu firması aktarmasız uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul’dan Torino’ya doğrudan uçuşların süresi yaklaşık 3 saat sürmektedir. İtalya’nın doğal güzellikleriyle en ünlü şehri Torino’ya uçak biletinizi Alo Bilet Hattı sayesinde ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Havaolu firmalarının düzenlediği Torino uçak bileti kampanyalarına göz atarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Uçuşlarınız için Torino Havalimanı

Torino Havalimanı 1953 yılında inşa edilmiştir. Zmanla restore edilip geliştirilen havalimanı 2005 yılında düzenlenen Kış Olimpiyatları nedeniyle yeniden yapılandırılmıştır. Torino Havalimanı, 2007 yılında Avrupa’nın En İyi Havalimanı ödülünü almıştır. Havalimanı şehir merkezine 16 km uzaklıktadır. Havalimanından ulaşım için taksi, otobüs ve tren seçenekleri mevcuttur. 2005 Kış Olimpiyatları nedeniyle şehirdeki ulaşım ağı son derece gelişmiştir. 1 adet asfalt pistin bulunduğu havalimanı 2015 yılında 3 milyonun üzerinde yolcu ağırlamıştır.

Torino Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’nın Piyomente Bölgesi’nin başkenti olan Torino, sanayi şehri olmasının yanı sıra doğal güzellikleriyle de adından söz ettiren bir şehirdir. Şehrin nüfusu 1,7 milyon civarıdır. Alp Dağarı ile çevrili olan şehrin yüz ölçümü 130,17 kilometrekaredir. İtalya’nın en büyük 4. şehri olan Torino’nun içinden Po Nehri geçmektedir. Şehirde ılıman okyanus ikliminin yanı sıra karasal iklim de görülür. Bunun nedeni şehrin Alp Dağları ile çevrili olmasıdır. Bu nedenle Torino ziyareti için yaz ayları en uygun dönemdir. Şehirde görmeniz gereken yerlerin başında Italya Dünya Miras Listesi’nde yer alan Palazzo Reale (Kraliyet Sarayı) gelmektedir. Gece görünümü eşsiz olan bu sarayı mutlaka görmelisiniz. Ayrıca ziyaret edilebilecek diğer önemli mekanlar Torino Pallazzo Madama, Gran Madre Dio Kilisesi, Antik Mısır Müzesi, Valentino Parkı, Ulusal Sinema Müzesi , Torino Katedrali ve Juventus Stadyumu yer alır.

Yurt dışı yolculuklarınızda size en iyi bilet seçeneklerini sunan Alo Bilet Hattı ile İtalya’da güzel bir Torino seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız yukarı kısımda yer alan bilet satın alma sekmesini kullanabilirsiniz. Kullanımı son derece kolay bilet sorgu sistemi üzerinden alacağınız Torino uçak bileti sayesinde güzel bir uçak yolculuğunun tadını en avantajlı fiyata sağlamış olacaksınız.