Toulouse Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Toulouse Uçak Bileti

toulouseToulouse Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Alo bilet hattı sitesi, son dönemde ziyaretçi sayısındaki ciddi artış ile dikkat çekiyor. Birçok kişi uçak bileti alışverişlerini artık bu site üzerinden gerçekleştiriyor. Siteye giren kişiler rahatlıkla gitmek istedikleri şehre ait uçak biletlerini görüntüleyebiliyorlar. Listelenen uçak biletleri arasından kendileri için uygun olan uçak biletlerini belirleyen kişiler sonrasında uygun ödeme seçenekleri ile alışverişlerini tamamlıyorlar. Bu işlemlerin tamamı site içerisinde yalnızca birkaç dakika içerisinde tamamlanıyor. Sonrasında ziyaretçiler akıllarına takılan herhangi bir soruyu sitenin destek hattına danışabilirler.

Toulouse Hakkında Bilgiler

Fransa’nın güneybatısında yer alan şehir, ülkenin en büyük dördüncü kentidir. Gronne Nehri üzerine kurulmuş olan şehir, başkent Paris’e 650 km. uzaklıkta bulunur. Havacılık sektöründe atılımlarda bulunan şehir, günümüzde Avrupa’nın havacılık merkezi olarak gösterilmektedir. Şehirde yer alan üniversite 1229 senesinde kurulmuştur ve dünyanın en eski üniversitelerinden birisidir.

Toulouse Nüfusu: 461.190

Toulouse Yüzölçümü: 118,3 km2

Toulouse Tarihi Hakkında Bilgiler

Fransa’nın kuruluş dönemi olan milattan önce 1. yüzyılda Toulouse için de ilk adımlar atılmıştır. İlk etapta Gronne Nehri’nin yanına kurulan şehir bu bölgenin oldukça verimli olması sebebiyle yerleşim yeri olarak seçilmiştir. Bunun sonrasında şehrin nüfusu sürekli olarak artmış ve şehir gelişmeye başlamıştır. Fransa tarihinde yaşanan birçok savaş, şehri de derinden etkilemiştir. Eski dönemde şövalyelerin diyarı olarak gösterilen Toulouse, günümüz tarihine yaklaştıkça havacılık alanında devrim yaratacak adımlar atmış ve günümüzde ki halini almayı başarmıştır.

Toulouse’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehirde genel olarak Akdeniz ikliminin hâkim olduğu söylenebilir. Bu doğrultuda kış ayları çok soğuk olmazken genel olarak yağmurlu bir hava vardır. Yaz aylarında ise sıcaklıklar yükselir ve daha uygun seviyelere gelir. Genel olarak Eylül ayından başlayarak Kasım sonuna kadar şehri ziyaret etmek isteyen kişiler için en uygun dönemdir. Hem sıcaklıklar çok düşük seviyelerde olmaz hem de genellikle yağışsız dönemlerdir. Bu dönemlerin dışında şehre gidecek olan kişiler için yaz ayları önerilir. Sıcaklıklar yaz aylarında ortalama 20 derece seviyesindedir.

Toulouse’un Lezzetli Yemekleri

Fransa kültürünün her basamağını yansıtan şehirde yemek kültürü oldukça gelişmiştir. Şehirde yapılan yemekler genel olarak et ve sebzeden oluşmaktadır. Kırmızı et tüketimi şehirde oldukça fazladır. Ülke mutfağımıza bu yönüyle benziyor olsa da etlerin genellikle kırmızı ya da beyaz şarap ile pişiriliyor olması mutfağımız ile ciddi bir fark oluşturmaktadır.

Toulouse’un Gezilecek Yerler

Ucuz uçak bileti ile şehre gitme imkânı bulan kişiler ilk olarak şehrin tarihi simgesi Aziz Sernin Bazilikası’nı ziyaret edebilirler. Arından şehrin belediye binası da mimarisiyle birlikte görülmesi gereken eserler arasında yer alır. Bunun dışında şehrin üzerine kurulu olan nehirde tekne turu yapılabilir. Fransa kültüründen gelen manastırlar da şehre gidildiğinde ziyaret edilmelidir.