Trablus Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Trablus Uçak Bileti

trablusTrablus Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Trablus ucuz uçak bileti almak için sizlerde güvenebileceğiniz bir adres arıyorsanız uzun yıllardan bu yana kullanıcılarına hizmet veren alo bilet hattı internet sitesini tercih edebilirsiniz. Site sürekli olarak kullanıcılarının uygun fiyatlı uçak bileti almaları için indirim ve kampanyalar düzenliyor. Böylece sizlerde herkes gibi uçak biletinizi çok ekonomik ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz. Sitenin kullanımı da oldukça kolay olduğu için aradığınız tüm uçak seferlerini tek bir tıkla bulabilir ve istediğiniz bileti kısa sürede temin edebilirsiniz. Siteyi kullanarak yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de online check-in işlemidir.

Trablus Hakkında Bilgiler

Libya’nın başkenti olan Trablus, iki milyondan fazla nüfusuyla ülkenin büyük şehirlerinden bir tanesidir. Ülkenin önemli bir kenti olan Trablus, yıl boyunca birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Binlerce turist havayolunu kullanarak şehre ulaşım sağlamaktadır. Kentte hava ulaşımının yapıldığı havalimanı ise Trablus Uluslararası Havalimanı’dır. Kent için oldukça önemli olan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 34 km tir. Havalimanına inen yolcular buradan kent merkezine rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorlar.

Trablus Nüfusu: 2.220.000
Trablus Yüzölçümü: 400 km²

Trablus Tarihi Hakkında Bilgiler

Trablus, tarihi çok eski zamanlara kadar dayanan bir şehirdir. Kentin kuruluşu ise M.Ö. 7. yüzyıla uzanıyor. Bölgeye ilk yerleşim Fenikeliler tarafından yapılmıştır. Uzun yıllar boyunca Oea ismini alan kent, sonrasında bugünkü ismini alarak Trablus ismiyle anılmaya başlamıştır.

Trablus’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Trablus kentinde genel olarak tipik Akdeniz iklimi etkileri hissedilmektedir. Kış aylarının ılık olduğu şehirde yaz ayları ise sıcak ve kurak olarak geçer. Trablus’ta yaz aylarındaki ortalama sıcaklık 27 ile 30 derece arasındadır. Bölgede Akdeniz iklimi hakim olduğu için şehri yılın her mevsimi ziyaret edebilirsiniz, ancak daha güzel ve güneşli bir havada Trablus’a gitmek isterseniz yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Trablus’un Yöresel Lezzetli Yemekleri

Trablus, kendisine has olan, birbirinden lezzetli yemekleri olan bir mutfağa sahiptir. Kentin en önemli ve sıklıkla tüketilen yemeklerinden bir tanesi couscousi ismi verilen yemektir. Kuzu eti kullanılarak yapılan bu yemeğin servisinde irmik de kullanılır. Ayrıca yemeği tüketirken özel soslardan da yararlanılır. Trablus’un önemli bir yemeği ise bazen isimli yiyecektir. Şehrin önemli özelliklerinden bir tanesi de alkol tüketiminin yasak olmasıdır. As – Soraya ve Al- Murjan Trablus’un en popüler restoranlarından sadece iki tanesidir.

Trablus’un Gezilip Görülecek Yerleri

Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Trablus’ta gezilip görülecek olan çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Yeşil Meydan, İtalyan Katedrali, Şehitler Alanı, Cemahiriye Müzesi, Eski Kent Medina ve Saat Kulesi kentte ilk olarak görülmesi gereken yerlerdendir. Daha fazla vakti olan kişiler ise tarihi sur ve medreseleri gezilecek yerler listesine ekleyebilirler.