Tunceli Uçak Bileti, Ucuz Tunceli Uçak Bileti Fiyatları

Tunceli Uçak Bileti

Tunceli Uçak BiletiTunceli ülkemizin doğusunda yer alan Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Dağlık bir bölge olan Yukarı Fırat Havzasında bulunan Tunceli’ye ulaşım bu sebeple biraz güç olmaktadır. Özellikle komşusu olan Elazığ ile arası yaklaşık olarak 1 saat 54 dakika kadar sürmektedir. 140 km uzaklıkta bulunan bu iki şehir arasının uzun sürmesinde şüphesiz bu engebeli arazi ve dağların etkisi oldukça fazladır. Ayrıca ilden diğer batı illerine olan yolculuklar ise sarp araziler sebebiyle kimi zaman tehlike arz edebilmektedir.

Günümüzde karayoluna olan talep gün geçtikçe azalmakta, yapılan yeni havalimanları ve yenilikler sebebiyle havayolu ulaşımı tercih edilmektedir. Türkiye gibi dağlık ve engebeli arazilerin, havanın değişkenlik derecesinin fazla olduğu ve bilinçsiz araba kullanımının fazla olduğu ülkelerde artık havayolu bu etkileri en aza indiren faktör olarak tercih edilmektedir.

Havayolu ulaşımının tercih edilmesindeki önemli faktörlerden birisi de elbette uygun bileti bula imkânıdır. Bilet olanakları ve fiyatları ne kadar uygunsa havayolunun tercih edilmesi de o derece fazla olabilmektedir.

Alo bilet hattı sayesinde de ister Tunceli Elazığ ister başka bir güzergâh olsun aradığınız tüm biletleri bulabilirsiniz.

TUNCELİ’YE EN YAKIN HAVALİMANI

Tunceli’den diğer illere olan ulaşımlar havayolu ile sağlanacaksa bu havalimanı, Tunceli’nin de komşusu olan Elazığ Havalimanı ile mümkün olacaktır. Elazığ Havalimanı ile Tunceli şehir merkezi arası bir buçuk saat kadar sürmektedir.

Elazığ Havalimanı ise şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır.

Türkiye’nin en eski havalimanlarından biri olan Elazığ Havalimanı’nın temeli 1938 yılında atılmış ve 1940 yılında ise hizmete açılmıştır. Daha sonra 1996 yılında asfalt piste dönüştürülmüştür.

2006 yılında ise tekrardan yapılandırılmak amacıyla yeni temelleri atılmış ve yenilenen havalimanı 2009 yılında tekrardan açılmıştır. 2011 yılında ise ek binalarla geliştirilmiştir. Ayrıca pist genişliği de 3000 x 45 metredir. Hem iç hem de dış hat seferleri bulunan hava limanı, askeri ve sivil olmak üzere ulaştırma hizmetlerine devam etmektedir.

İçerisinde geniş otoparkı, sağlık hizmetleri binası ve cafe de bulunan bu havalimanı gün geçtikçe değer kazanan konumu ile bölge refahını sağlamaktadır.

TUNCELİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Ülkemizin doğusunda yer alan, geçmişten günümüze tarihi ve kültürel birikim bakımından en zengin şehirlerimizden biri olan Tunceli’ ye ulaşım günümüz koşullarında oldukça kolaydır. Ayrıca Bayburt’tan sonra ülkemizdeki nüfusun en az olduğu ikinci ilimizdir.

Hitiler, Romalılar ve Büyük İskender’in medeniyetine ev sahipliği yapmış olan bu kent içerinde birçok turistik değer barındırmaktadır. Bunlardan gezilmesi gereken yerler arasında Til ve Göktepe Höyüğü mutlaka sayılmalıdır.

Ayrıca gezilecek yine yerler arasında Munzur Vadisi Milli Parkı, Kutudere Mesire yeri gibi doğal güzellikler yer almaktadır.

Tunceli mutfağının en leziz tatları arasında kuşkusuz Mahluta Çorbası yer almaktadır. Ayrıca yöresel Guriz Yemeği de mutlaka tadılması gereken bir başka lezzettir.

Siz de www.alobilethatti.com adresinden hem Tunceli Elazığ hem de diğer iller için uçak bileti satın alabilirsiniz.