Tunus Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Tunus Uçak Bileti

tunus-ucak-biletiTunus’a ulaşmak için kullanabileceğiniz seçenekler arasında deniz ve havayolu mevcuttur. Deniz yolu ile ulaşım oldukça uzun sürmektedir. Bu nedenle havayolunu tercih etmeniz zaman ve rahatlık konusunda yararınıza olacaktır. Türkiye’den Tunus’a Avrupa üzerinden aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirebileceğiniz gibi doğrudan uçuşları da tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan Tunus’a uçakla yolculuğun süresi yaklaşık 3 saat sürmektedir. Alo Bilet Hattı ile Tunus uçak bileti satın alarak yolculuğunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tunus Havalimanı Hakkında Bilgi;

Tam adı Tunus Kartaca Uluslararası Havalimanı’dır. Havalimanı’nın temeli 1920 yılına dayanır. 1938 yılında yılda 5800 yolcuya hizmet vererek uçuşlara başlayan Tunus Havalimanı 2014 yılında 5 milyon 146 bin yolcu ağırlamıştır. Havalimanında 2 adet yolcu terminali ve 2 adet asfalt pist bulunur. Havalimanı şehir merkezine 7 km uzaklıkta konumlanmıştır. Şehrin kuzeybatısında bulunan havalimanından ulaşım için otobüs ve taksi seçenekleri kullanılır. Havalimanı içersinde 2.500 araç kapasiteli otopark bulunur. Havalimanı yakınlarında konaklayabileceğiniz Tunis Grand Hotel, Dar Saïd ve Les Ambassadeurs otelleri yer alır.

Tunus Bölgesi Hakkında Bilgiler

Tunus şehri kendisi ile aynı adı taşıyan Tunus ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Kuzey Afrika’da yer alan bu şehrin Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Tunus şehrinin nüfusu 651 bin yüz ölçümü 212,63 kilometrekaredir. Tunus’ta UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan birçok kazı alanı bulunur. Şehirde resmi dil olarak Arapça konuşulur para birimi ise Tunus Dinarı’dır. Tunus, sıcak bir iklime sahiptir. Kentte yaz aylarında bunaltıcı sıcaklar yaşanır. Kentteki yemek kültürü Türk ve Arap mutfaklarının harmanlanmasıyla oluşmuştur. Bu karışıma Fransız mutfağı da dahildir. Taze naneli yeşil çay en meşhur içeceği, kuskus ise yerel lezzetidir. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında Kartaca ve Bardo Müzesi yer alır.

Yıllardır siz değerli müşterilerine en uygun uçak bileti fiyatları ile hizmet veren Alo Bilet Hattı üzerinden güzel bir Tunus gezisi düzenleyebilirsiniz. Alo Bilet Hattı üzerinde ana sayfada yer alan bilet sorgu ekranı sayesinde Tunus uçak bileti sorgulaması yaparak biletinizi rahatlıkla satın alabilirsiniz. Yine dilerseniz Alo Bilet Hattı canlı destek numaralarını (0850 250 22 66) arayarak işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.