Türk Havayolları Yeni Uçak Siparişleri Veriyor - Alobilethatti.com

Türk Havayolları Yeni Uçak Siparişleri Veriyor

thy-yeni-ucak-aliyorHem ülkemizin hem de dünyanın parlayan yıldızı olarak yükselen THY’nin sürekli olarak yapmış olduğu girişimlerle birlikte, uçak sayısını hedeflediği düzeyde arttırmayı planladığını söyleyebiliriz. Uçak sayılarını artırmakla birlikte, sefer düzenledikleri ülkeleri ve şehirleri artırma çabası içine de girişmişlerdir. Yöneticilerin önemli atılımları sayesinde, filo giderek güçlenmeye başlamış ve seferlerin yapılmadığı ülkelere yeni seferler yapılmaya başlamıştır. Uçak üretme konusunda bir dev haline gelmiş olan Boeing’in tesislerinden satın alınan uçağın oradan kalkarak ülkemize giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Boeing’in Everett’te bulunan tesislerden kalkan uçağın modeli B77-300ER olarak bildirilmiştir. Yeni nesil teknoloji ile donatılan uçağın, kısa bir zaman dilimi içinde seferlerine başlayacağını söyleyebiliriz. B77-300ER tipindeki uçağın filoya katılmasıyla birlikte, bu modelde olan uçak sayıları 29 olmuş ve her geçen gün artırılmaya çalışılmaktadır. Filosunu önemli bir yere taşıyacak olan THY, 2016 yılı için hedeflemiş oldukları sayıyı, 339 olarak bildirmişlerdir. Şuan ise bu uçakla birlikte, filosunda tam tamına 315 uçak bulunmaktadır. Bu uçaklardan bazıları sadece yurt içi seferlerinde görevlendirilirken bazıları hem yurt içi hem de yurt dışı olarak yapılan seferleri gerçekleştirmektedirler.

Türk havayollarının resmi sitesi üzerinden uçak modellerini inceleyerek bilgi sahibi olabilir ve uçakları görme şansını elde edebilirsiniz. Devlet desteği sayesinde, ilerleyen vakitlerde THY’yi çok güzel yerlerde görebileceğimizi söyleyebilir ve çalışmalarını da yakından takip edebiliriz.