Türkmenistan Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

Türkmenistan Uçak Bileti

Türkmenistan’a Uçakla Seyahat Edin

Dünya üzerimde yer alam Türk devletlerinden birisi olan Türkmenistan, 1991 senesinde bağımsızlığını kazanmış ve sonrasında gelişimini sürdürmüştür. 1993 senesinde başvuruda bulunduğu tarafsız devlet statüsü aynı sene içerinde onaylanmış ve devlet tarafsız devletler arasına katılmıştır. Genel olarak ülkeye giden kişiler iş imkânları ya da doğal güzellikleri görmek için gitmektedir. Bu doğrultuda en çok ziyaret edilen şehri Aşkabat’tır.  Ülkenin başkenti olan Aşkabat, aynı zamanda en gelişmiş şehridir. Beyaz mermerler şehri olarak da anılan şehirde sahip olduğu havalimanı ile birlikte ülkenin havayolu ulaşımının büyük bir kısmını karşılamaktadır. Türkmenistan uçak bileti alan kişiler bu havalimanına iniş yaparken sorunsuz bir biçimde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Türkmenistan Aşkabat Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Yüzölçümü olarak oldukça büyük olan Aşkabat’ta binalar da dağınık bir şekilde yerleşmiştir. Bu sebeple de kişilerin şehir içi ulaşımlarında araç kullanmaları şarttır. Şehir içerisinde toplu taşım aracı olarak troleybüs, otobüs, minibüs ve taksiler kullanılmaktadır. Bu ulaşım seçeneklerinin tamamı çok uygun fiyatlarda kişilere sunulur. Bu sebeple de kişiler rahatlıkla toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler. Havalimanına ulaşım da bu araçların hepsi önerilebilmektedir. Minibüsler çok fazla havalimanına ulaşımda tercih edilmezken otobüs ve taksiler ilk sırada gelmektedir.

Türkmenistan Aşkabat Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanına iniş yapıldıktan sonra havalimanının içerisinde yer alan araç kiralama firmalarına gidilebilir. Bu firmalar üzerinden kişiler kendileri için uygun olan araçları bularak kiralama işlemlerini gerçekleştirirler. Toplu taşıma araçlarında olduğu gibi araç kiralama seçeneklerinde de talep edilen ücretler uygun seviyelerdedir. Bu sebeple de kişiler Türkmenistan uçak bileti alarak yaptıkları gezilerde kiraladıkları araçlar ile şehirlerin hepsine rahatlıkla gidebilirler. Kendi araçlarını kullanırken trafik problemi de olmaması sorun yaratmayan bir diğer etmen olacaktır.

Türkmenistan Aşkabat Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Türkmenistan’da yer alan 3 uluslararası havalimanından birisi olan Aşkabat Havalimanı, en çok tercih edilen havalimanıdır. Aşkabat’ın 10 km. kuzeydoğusuna kurulan havalimanı, 1194 senesinde açılmış ancak 2016 senesinde tamamen yeni bir havalimanına dönüştürülmüştür. Çok daha modern ve kullanışlı bir görüntüye kavuşan havalimanı 3000 araçlık bir otoparka da kavuşmuştur.

Ucuz Türkmenistan Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünya üzerinde yer alan Türk devletlerine bakacak olursak sürekli ülkemizden ziyaretçi aldıkları görülebilir. Benzer bir durumda ülkemize de bu ülkelerden sürekli olarak insanlar eğitim ve iş imkânları için gelmektedir. Bu aşamada havayolu ulaşımı en iyi seçenek olmaktadır. Tek seferde Atatürk Havalimanı’ndan yolculuk yapan kişiler 4 saatlik bir yolculuk sonrasında ülkeye varmaktadır. Alo Bilet Hattı sitesi üzerinden alınan ucuz biletler ulaşımların daha kolay yapılmasını sağlarken kişilerin ödeme aşamasında da bir sorun yaşamaması sağlanır. Kredi kartına taksit imkânları ile birlikte son derece kolay bir ödeme aşaması kişileri beklemektedir.