Ukraine International Airlines Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ukraine International Airlines Uçak Bileti

Ukraine International Airlines Havayolu Kuruluş Yılı: 1992 yılında kurulmuştur.

Ukraine International Airlines Havayolu IATA Kodu: PS’dir.

Ukraine International Airlines Havayolu Uçuş Noktaları: 40 ülkeden, 75 destinasyona uçmaktadır.

Ukraine International Airlines Havayolu Uçak Filosu: 37 adet.

Airbus A350-900, Boeing 737-300, Boeing 737-400, Boeing 737-500, Boeing 737-800, Boeing 737-900ER, Boeing 767-300ER, Boeing 777-300ER, Boeing 787-8, Embraer E-190

Ukraine International Airlines Havayolları Tarihçesi

Ukrayna’nın en köklü havayolu taşımacılığı firmalarından birisi olarak 1992 yılında kurulan Ukraine International Airlines, günümüzde de son derece başarılı ve gelecek vaat eder biçimde çalışmalarına devam etmektedir. Merkez ofisini Boryspil Uluslararası Havalimanı içerisinde barındıran firma, bunun yanı sıra farklı başkentlerde de yan ofislere sahiptir. Sahip olduğu otuz yedi uçaklık filosu ile birlikte haftalık bazda yedi yüzün üzerinde sefer gerçekleştiren Ukraine International Airlines, sahip olduğu ortakları ile birlikte gerçekleşen aktarmalar ile birlikte üç binin üzerinde farklı noktaya seyahat etme imkanını ziyaretçilerine sunmaktadır.

Avrupa bölgesinde olduğu kadar Avrupa Orta Asya üzerinde de hakimiyeti bulunan Ukraine International Airlines, Turkish Airlines, Air France ve KLM gibi uçuş ortakları ile birlikte söz konusu hakimiyetini de sürdürmeye kararlı yapıdadır. Hıristiyan dünyasının önemli isimlerinden Papa John Paul II ve Patrik Bartholomew I’i taşıyan ilk resmi havayolu firması olması sebebi ile de öneme sahip olan firma, bu ve benzeri özel başarılarına gelecek yıllarda da devam ettirmek gayesindedir.