Ulan Batur Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ulan Batur Uçak Bileti

ulan-baturUlan Batur Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ulan Batur uçak biletini almak için güvenebileceğiniz bir site arıyorsanız sizler için en doğru adres alo bilet hattı internet sitesidir. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren site üzerinde tüm uçuşlara ait uçak biletlerini çok ekonomik ücretlerle satın alabilirsiniz. Sitenin ayrıcalıklarından yararlanarak ucuz uçak bileti almak için yapmanız gereken tek şey, internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz üzerinden siteye erişim sağlamaktır. Sonrasında ana sayfada yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz uçak seferlerini kolayca ekrana dökebilir ve ihtiyacınız olan uçak biletini indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Ulan Batur Hakkında Bilgiler

Ulan Batur, bir buçuk milyona yakın nüfusuyla Moğolistan’ın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Kent, aynı zamanda ülkenin başkentliğini de yapmaktadır. Tuul Nehri üzerinde yer alan Ulan Batur, ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesidir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist uçak bileti olanaklarından yararlanarak şehri ziyaret etmektedir. Sizlerde istediğiniz zaman havayolunu kullanarak güvenli bir şekilde şehri ziyaret edebilir ve kentin güzelliklerine kendi gözlerinizle tanıklık edebilirsiniz. Kente havayoluyla gitmek için kullanılan havalimanı ise Ulan Batur Havalimanı’dır. Uzun yıllardan bu yana yolcularına hizmet veren havalimanında her gün iç ve dış hatlarda onlarca uçak seferi düzenlenmektedir.

Ulan Batur Nüfusu: 1.372.000
Ulan Batur Yüzölçümü: 4.704 km²

Ulan Batur Tarihi Hakkında Bilgiler

Moğolistan’ın başkenti olan Ulan Batur’un tarihi çok eski yıllara kadar uzanıyor. Kent, 13. yüzyılın başlarında kurulmuştur. Ulan Batur’un kuruluşu ise Cengiz Han tarafından gerçekleştirilmiştir. Şehir tarih boyunca birçok uygarlık için önemli bir konumda olmuştur. Senelerce farklı uygarlıkların egemenliği atlında kalan Ulan Batur, son olarak Moğolistan topraklarında kalmıştır.

Ulan Batur’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Dünyanın en soğuk şehirlerinden bir tanesi olan Ulan Batur, soğuk bir iklim vardır. Kış aylarının oldukça sert ve soğuk geçtiği şehirde yaz ayları ılık bir şekilde geçer. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 18 derece iken kış aylarında ise sıcaklık -28 derecelere kadar düşmektedir. Bu nedenle kenti ziyaret etmek için zamanlamaya dikkat etmelisiniz. İklim koşulları göz önüne alındığında şehri ziyaret etmek için en uygun zamanın yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Ulan Batur’un Yöresel Lezzetli Yemekleri

Ulan Batur’da halkın büyük çoğunluğu hayvancılıkla uğraştığı için kentin mutfak kültüründe kırmızı etin önemi çok büyüktür. Et ağırlıklı bir mutfağa sahip olan Ulan Batur’da et yemeklerinin büyük çoğunluğu da haşlama yöntemiyle yapılır.

Ulan Batur’un Gezilip Görülecek Yerleri

Ulan Batur’ da öncelikli olarak görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerin başında Gandan Manastırı, Sukhbahatar Meydanı, Moğolistan Ulusal Müzesi, Şaman Merkezi, Zaisan Anıtı, Bogd Han’ın Kışlık Sarayı, Zanabazaar Güzel Sanatlar Müzesi, Terelj Milli Parkı ve Ulusal Tarih Müzesi yer almaktadır.