Umman Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

Umman Uçak Bileti

Orta Doğu’nun en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Umman, hem ticaret merkezleri, hem petrol yatakları hem de festivalleri ile birlikte yılın her döneminde ziyaretçilerin ilk adreslerinden olmaktadır. Başkent Muskat’ta yer alan iş imkânları birçok kişinin sürekli olarak ülkeye gidiş ve gelişine sebep olurken bunun yanında çöl kampları, deve yolculukları ve çöl yarışları için ülkeye gelen kişi sayısı da oldukça fazladır. Bu doğrultuda Umman uçak bileti alarak kişiler başkent Muskat’a iniş yaparlar. Ülkeye oldukça rahat bir ulaşım olması için başkente son derece modern ve kullanışlı bir havalimanı inşa edilmiştir.

Umman Muskat Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehrin içerisinde en önemli ulaşım aracı olarak taksiler gösterilmektedir. Orta Doğu’da yer alan birçok ülkede olduğu gibi Umman’da da kişiler petrolün ülkelerinde yer alması sebebiyle yakıta çok fazla bir ücret ödemezler. Bu sebeple de araç sayısı fazlayken toplu taşım araçlarına talep oldukça azdır. Taksiler kişilerin genellikle tek tercihi olur. Şehirde yer alan turuncu ve beyaz taksiler Muskat’ın ulaşımını tek başına idare etmektedir. Bu doğrultuda insanlar havalimanına giderken de bu taksileri tercih edebilirler. Fiyatlarda her zaman çok uygun düzeylerde olacaktır.

Umman Muskat Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehre gidişlerde ise ilk tercih araç kiralama seçeneği olmaktadır. Birçok kişi kiralık araçlar ile ülke içerisinde rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşımlarında kişilerin yakıt masrafları oldukça az olacaktır. Bu sebeple de kişiler kiraladıkları lüks araçlar ile rahatlıkla yolculuklarını gerçekleştirebilirler. Genel olarak orta sınıf olarak geçen araçlar bulunmamaktadır. Lüks sınıf araçlar araç kiralama noktalarında yer alır. Yüksek motor gücüne sahip bu araçlar arasından kişilerin seçim yapması istenmektedir. Bu durum da kullanıcılar için iyi bir durumdur.

Umman Muskat Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Muskat’ın 32 km. uzağına kurulan havalimanı, ülkenin bir numaraları havalimanıdır. Aynı zamanda Umman Havayolları firmasının da merkezi bu havalimanında yer alır. 1973 senesinde kurulan havalimanı sürekli olarak kendisini geliştirirken günümüzde 10 milyonun üzerinde bir yolcu kapasitesi olan havalimanı haline gelmiştir. Her yıl yaklaşık olarak 95 bin uçak havalimanını iniş ya da kalkışlar için kullanmaktadır.

Ucuz Umman Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İstanbul Atatürk Havalimanı ile Muskat arasında direkt uçuşlar mevcuttur. Bu uçuş seçeneklerini kullanarak kişiler rahatlıkla ulaşımlarını sağlayabilirler. Bu ulaşımlar 4 saat ile 5 saat arasında bir süre almaktadır. Uçuşları ülkemizin en iyi havayolu firması olan Türk Hava Yolları düzenlemektedir. İsteyen kişiler farklı seçenekler ile aktarmalı olarak da şehre gidebilirler. Her iki seçenek için de Alo Bilet Hattı ayrıcalıklı bir hizmet vermektedir. Site üzerinden biletler çok uygun düzeylere alınabilirken Umman uçak bileti alışverişlerinde de kredi kartına taksit imkânı site kullanıcılarına sunulmaktadır.