Üsküp Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Üsküp Uçak Bileti

uskup-ucak-biletiTürkiye’den Üsküp’e gitmek için otobüs, tren ve uçak seçenekleri bulunur. Nereden yolculuk yaparsanız yapın seçebileceğiniz en iyi yol havayoludur. Diğer yolculuk türleri ile seyahatiniz çok uzun ve yorucu olacaktır. Oysa uçakla yolculuk esnasında zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız. Birçok havayolu firması ülkemiz üzerinden Üsküp’e doğrudan uçuş seferleri düzenlemektedir. Balkanlarda yer alan Makedonya’nın başkenti Üsküp’e İstanbul’dan uçakla seyahatin süresi 35 dakikadır. Alo Bilet Hattını kullanarak Üsküp uçak bileti satın alabilirsiniz.

Üsküp Havalimanı Bilgileri

Tam adı Üsküp Büyük İskender Havalimanı’dır. 2010 yılında Üsküp Havalimanı’nın işletmesi 20 yıl süreyle TAV Havalimanları tarafından satın alınmıştır. Üsküp Havalimanı Doğu Avrupa için düzenlenen Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri”nde 2015 yılında en iyi 10 havalimanı arasına girmiştir. Havalimanı şehir merkezine 17 km mesafede yer alır. Havalimanından ulaşım için otobüs hattı ve özel taksiler kullanılır.

Üsküp Hakkında Genel Bilgiler

Makedonya’nın başkenti olan Üsküp aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Yüz ölçümü 571,46 kilometrekare olan şehrin toplam nüfusu 536 bindir. 1392 yılında Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilen şehirdeki Türk egemenliği 1912 yılındaki Balkan Savaşları ile son bulmuştur. Vardar Nehri şehrin ortasından geçerek Üsküp’ü ikiye ayırır. Bu görünüm şehrin güzelliğine artı katar. Şehirde birçok resmi dil konuşulur. Bu diller arasında Türkçe de yer alır. Üsküp’ün en önemli simgesi ve görülmesi gereken yeri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’dür. Ayrıca şehir Türk Çarşısı ile de meşhurdur. Şehirde görmeniz gereken diğer yerler: Mustafa Paşa Camii, Davut Paşa Hamamı, Üsküp Kalesi, Makedonya Meydanı, Aziz Ohrid Kliment Katedrali ve Büyük İskender Heykeli ve Üsküp Şehir Müzesi şeklinde sıralanabilir.

Alo Bilet Hattı ile Üsküp seyahatinizi avantajlı bir fiyata gerçekleştirebilirsiniz. Ana sayfanın üst kısmında yer alan 7/24 kullanabileceğiniz bilet sorgulama butonu ile Üsküp uçak bileti satın alma işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Alo Bilet hizmete başladığı tarihten itibaren her zaman müşterilerinin yanında olarak yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde ilk tercih konumuna yükselmiştir. Sizler de sitemiz aracılığı ile Üsküp gezinizin tadını çıkarın.