Varna Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Varna Uçak Bileti

varna-ucak-biletiVarna’ya İstanbul üzerinden karayolunu tercih ederek otobüsle veya havayolunu tercih ederek uçakla seyahat edebilirsiniz. Yalnız burada sizin avantajınıza olan tercih havayolu olacaktır. İstanbul’dan otobüsle yapacağınız yolculuk minimum 7 saat sürecektir. Bu oldukça zaman alıcı ve yorucu bir yolculuk olur. İstanbul – Varna arası uçakla yolculuk ise 45 dakika gibi kısa bir zaman sürmektedir. Varna uçak bileti satın almak istiyorsanız Alo Bilet Hattı üzerinden bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden birçok firmanın Varna uçak bileti kampanyalarına göz atarak ucuz uçak bileti tercihinizi yapabilirsiniz.

Varna Havalimanı Bilgileri

Varna Havalimanı Bulgaristan’ın en büyük 3. havalimanıdır. Havalimanının Varna şehir merkezine uzaklığı 10 km’dir. Varna Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 1 adet asfalt pisti bulunan havalimanı 2015 yılı içerisinde 1 milyon 398 bin yolcu ağırlamıştır. Havalimanında 3 adet terminal binası bulunur. Bu terminaller sırasıyla 1972, 2007 ve 2013 yıllarında açılmıştır.

Varna Hakkında Genel Bilgilere Ulaşabilirsiniz;

Varna şehri Bulgaristan sınırları içerisinde ülkenin doğu kısmında yer alır. Karadeniz’e kıyısı olan Varna 1444 yılından 1908 yılına kadar Osmanlı Devleti hakimiyetinde kalmıştır. Varna’nın yüz ölçümü 3.820 kilometrekaredir. 12 belediyesi bulunan şehrin nüfusu ise 462 bin kişidir. Şehirde Bulgaristan para birimi olan Lev kullanılır. Varna’ya seyahat etmek için en uygun dönem ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarıdır. Varna’da Türk mutfak kültürünün izlerini yoğun olarak görmek mümkün, şehirde bildiğiniz birçok yemeği bulacaksınız. Di Wine Restaurant şehri en ünlü restoranıdır. Varna Arkeoloji Müzesi, Evksinograd Sarayı, Varna Tarih Müzesi, şehir akvaryumu, Primorski Parkı, Etnografya Müzesi, Altın Kumlar ve Varna Plajı şehirde görmeniz gereken önemli yerlerden bazılarıdır.

Web sitemiz aracılığı ile siz de Varna’ya güzel ve sorunsuz bir uçak yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Varna’ya yolculuk edenlerin ilk tercihi olan Alo Bilet Hattı müşterilerine uygun uçak bileti fırsatları sunmaktadır. Varna uçak bileti satın almak için üst tarafta yer alan bilet sorgulama butonunu kullanabilirsiniz. Sitemiz bünyesindeki firmaları görüntüleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.