Venedik Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Venedik Uçak Bileti

venedik-ucak-biletiTurizm Cenneti Venedik’e uçakla seyahat etmek en avantajlı tercih olacaktır. Türkiye üzerinden doğrudan veya aktarmalı olarak seferler düzenleyen uçak firmaları mevcuttur. İstanbul üzerinden Venedik’e gidecekseniz uçakla yolculuğun toplam süresi yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Siz de güzel bir Venedik seyahati için Venedik uçak bileti kampanyalarına Alo Bilet Hattı aracılığı ile göz atarak uçak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Venedik Havalimanı

Tam adı Venedik Marco Polo Havalimanı’dır. Havalimanında modern bir terminal 2002 yılında açılmıştır. Venedik Havalimanı şehir merkezinden 12 km uzaklıkta yer alır. Bu uzaklık denizyolu ile 10 km olmaktadır. Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan Venedik’e otobüs, taksi, demiryolu ve denizyolu seçeneklerinden biri ile gidebilirsiniz. Denizyolu için su taksileri denilen araçlar kullanılmaktadır. Havalimanı’nın 1 adet asfalt, 1 adet beton olmak üzere 2 adet pisti bulunur. 2015 yılında havalimanına 8 milyon 751 bin yolcu uğramıştır. Courtyard Venice Airport, Hotel Venice Resort ve Hotel Titan Inn havalimanı çevresinde konaklayabileceğiniz bazı otellerdir.

Venedik Hakkında Genel Bilgiler

Venedik şehri İtalya’nın Veneto Bölgesi’nde yer alır. Aynı zamanda bu bölgenin başkentidir. Eşssiz güzelliği ile Venedik tamamıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alır. 118 adacıktan oluşan bu su şehri Po ve Piave nehirlerinin oluşturduğu deltalar arasındadır. Venedik’i oluşturan adacıklar çok sayıda kanal ve köprü ile birbirine bağlanmıştır. Venedik’e yılın her dönemi gidebilirsiniz. Şehrin en ünlü festivali Şubat ayının son haftasında yapılmaktadır. Yolculuğunuzu bu tarihe denk getirebilirsiniz. Şehirde gezilebilecek en önemli mekanlar Türk Hanı, Düka Sarayı, San Marco Meydanı, Ponte dei Sospiri, Canal Grande, Palazzo Dandolo ve Alman Hanı olarak sıralanabilir. Şehirde tatmanız gereken yöresel yemek ise Risotto’dur.

Sunduğu avantajlı uçak bileti fiyatları ile Alo Bilet Hattı Türkiye’nin 1 numaralı online bilet sitesidir. Sizler de Alo Bilet Hattı Venedik sayfası sayesinde güzel bir gezi için Venedik uçak bileti satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken üst kısımdaki bilet sorgu sayfasını kullanmak. Buradan en ucuz Venedik uçak bileti seçeneklerini görüntüleyerek tercihinizi yapabilirsiniz.