Viyana Uçak Bileti, Ucuz Viyana Uçak Bileti Fiyatları

Viyana Uçak Bileti

viyana-ucak-biletiÜlkemizden Viyana doğrudan uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 25 dakika sürmektedir. Türkiye’den Viyana’ya doğrudan veya aktarmalı uçuşlar düzenleyen firmalar arasından size uygun olan seferleri Alo Bilet Hattı sayesinde görebilirsiniz. Size en avantajlı fiyatları sunan Alo Bilet Hattı ile Viyana uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Viyana Havalimanları Bilgileri

Viyana Uluslar arası Havalimanı 1938 yılında askeri amaçlı kurulmuştur. Zamanla modernleşip genişleyen havalimanı şu anda Avusturya’nın en büyük havalimanıdır. Viyana şehir merkezinden 16 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından ulaşım için otobüs, kiralık araç, taksi ve tren seçenekleri kullanılmaktadır. Havalimanı bünyesinde konaklamak için NH Vienna Airport Hotel adında 1 adet otel bulunur. Havalimanında ayrıca toplam 20 bin araç kapasiteli 5 adet otopark mevcuttur. 2 adet asfalt pisti bulunan havalimanına 2015 yılında 22 milyon yolcu uğramıştır. 2025 yılına kadar 3. pistin de açılışının yapılması planlanmaktadır.

Viyana Hakkında Genel Bilgiler

Viyana’ Avusturya’nın başkentidir. Aynı zamanda 1 milyon 741 binlik nüfusu ve 414,87 kilometrekarelik yüz ölçümü ile Viyana ülkenin en büyük şehridir. Konum olarak Orta Avrupa’da yer alan şehir Tuna Nehri’nin iki tarafında kurulmuştur. Şehirde konuşulan resmi dil Almancadır. Viyana’nın bir diğer önemli özelliği ise Dünyanın Müzik Başkenti olarak bilinmesidir. Viyana’da bulunan Schönbrunn Sarayı UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır ve burası şehirde görmeniz gereken yerlerin başında gelir. Görmeniz gereken diğer önemli mekanlar ise Kunsthistorisches Museum, Schwarzenberg Sarayı, Belvedere Sarayı, Hofburg, Aziz Stephen Katedrali ve Theater in der Josefstadt olarak sıralanabilir. Viyana şehri kek ve kahveleri ile ünlü bir şehirdir. Şehirdeki önemli kafe ve mekanlar ise Kaseparadies ve Hotel Sacher’dır.

Türkiye’nin en büyük online bilet satış adresi Alo Bilet ile Viyana uçak bileti satın almak çok kolay. Üst menüde yer alan online bilet sorgulama sayfasını kullanarak Viyana uçak bileti fiyatlarına göz atabilirsiniz. Sefer düzenleyen firmalar arasından tercihinizi yaparak güzel bir yolculuğa başlayabilirsiniz. Alo Bilet Hattı sizlere yıllardır en uygun uçak bileti fiyatları ile hizmet vermektedir.