Washington Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Washington Uçak Bileti

washington-ucak-biletiYurt dışı yolculuklarında hele ki rotanız Amerika ise havayolundan başka bir seçenek düşünülemez. Amerika’nın başkenti Washington’a Türkiye üzerinden uçakla yolculuk yapılmaktadır. İstanbul üzerinden aktarmasız yolculuk yaklaşık olarak 11 saat 50 dakika sürmektedir. Bu yorucu yolculuğu konforlu hale getirmek istiyorsanız Alo Bilet Hattı üzerinden avantajlı fiyatlara Washington uçak bileti satın alabilirsiniz.

Washington Havalimanı İmkanları

Tam adı Washington Dulles Uluslararası Havaalanı’dır. Washington Havalimanı’nda 1 adet yolcu terminali 5 adet beton pist bulunmaktadır. Havalimanı, Washington, DC’nin 42 kilometre batısında kurulmuştur. Havalimanından şehir merkezine ulaşım taksi veya özel servislerle sağlanmaktadır. Havalimanı dünya çapında 125 ülkeye seferler gerçekleştirmekte ve günlük ortalama 60.000 yolcu ağırlamaktadır. Yıllık ortalama 21 milyon yolcu ağırlaması ile dünyanın en işlek havalimanlarından bir tanesidir. Havalimanı içerisinde Washington Dulles Airport Marriott adında bir otel bulunmaktadır. Ayrıca havalimanı çevresinde de konaklayabileceğiniz oteller mevcuttur. Washington Dulles Uluslararası Havaalanı şehirde bulunan 3 havalimanından bir tanesidir. THY bu havalimanına aktarmasız olarak doğrudan uçuş gerçekleştirmektedir.

Washington Hakkında Kısa Bilgiler

Washington, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir. Herhangi bir eyalete bağlı değildir. Bunun yerine District of Columbia adında özel statülü bir bölge olarak kabul edilmiştir. Şehrin tam adı Washington, DC olarak ifade edilir. Kentin nüfusu 658 bindir. Yüz ölçümü ise 177 kilometrekaredir. Beyaz Saray bu şehirde yer alır. Washington, DC’de ılıman iklim hakimdir. Yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Şehirde gezilebilecek 10 adet dünya çapında müze ve 1 adet hayvanat bahçesi bulunur. Bunlar haricinde başlıca önemli gezilecek alanlar: Washington Ulusal Katedrali, The Ronald W. Reynolds Center for American Art and Portraiture, Lincoln Anıtı ve Washington Anıtı şeklinde sıralanabilir. Comet Ping Pong ve Macon şehrin popüler restoranlarından bazılarıdır.

Alo Bilet’in sunduğu uygun uçak bileti fiyatlarıyla Washington’a giden yolcuların ilk tercihi konumundadır. Siz de Alo Bilet Hattı ile sorunsuz bir Washington seyahatinin keyfini çıkarın. Yukarı kısımda bulunan bilet sorgulama sayfasını kullanarak firmaların uçuş seferlerini görüntüleyebilir size en uygun fiyata Washington uçak bileti satın alabilirsiniz.