Zagreb Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Zagreb Uçak Bileti

zagrebZagreb Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Zagreb seyahatleriniz için ihtiyacınız olan uçak biletini almanın en kolay yollarından bir tanesi alo bilet hattı internet sitesini ziyaret etmektir. Siteyi kullanarak aradığınız uçak biletini çok rahat bir şekilde bulabilir ve ekonomik fiyatlardan yararlanarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz bileti satın almak için yapmanız gereken tek şey sitenin ana sayfasında yer alan arama motorunu kullanmak ve birkaç adımda uçak seferlerini ekrana getirmektir. Sonrasında ise kısa sürede online uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak biletinizi temin edebilirsiniz. Çok uzun yıllardan bu yana yolcularının uygun ücretlerle uçak bileti almaları için hizmet veren siteyi günün her saati rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Zagreb Hakkında Bilgiler

Hırvatistan’ın büyük şehirlerinden birisi olan Zagreb, ülkenin başkentidir. Kent, Sava Nehri üzerinde yer alıyor. Kentin en önemli özelliklerinden bir tanesi Avrupa’da yer alan ülkeler arasında en fazla yeşil alana sahip olmasıdır. Bu nedenle kente her zaman temiz bir hava hakimdir. Zagreb’e ulaşım için farklı yöntemler kullanılıyor. Ancak en sık kullanılan ulaşım şekli havayoludur. Birçok kişi uçak bileti olanaklarından yararlanarak şehri ziyaret etmektedir. Havayolu ulaşımının yapıldığı önemli havalimanlarından birisi ise Zagreb Havalimanı’dır.

Zagreb Nüfusu: 804.200
Zagreb Yüzölçümü: 641.22 km²

Zagreb Tarihi Hakkında Bilgiler

Zagreb, tarihi oldukça eski zamanlara kadar uzanan bir kenttir. Şehir 1851 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden sonra birçok uygarlık tarafından işgal altında kalmıştır. Zagreb, en önemli işgalini ise 1242 yılında yaşamıştır. O tarihte Cengizhan tarafından işgal edilen şehir, özellikle Birinci Dünya Savaşı sırasında çok büyük hasar görmüştür.

Zagreb’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Zagreb kentinde genel olarak hissedilen iklim türü, karasal iklimdir. Kış aylarının oldukça uzun ve soğuk geçtiği Zagreb’ de yaz ayları ise sıcak bir şekilde geçer. Şehri, yılın her anı ziyaret edebilirsiniz. Ancak havanın ne çok sıcak ne de çok soğuk olmasını isterseniz Bahar dönemini tercih edebilirsiniz.

Zagreb’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

Zagreb mutfağı birbirinden lezzetli yiyeceklere sahip olan bir mutfaktır. Kent genelinde her damak tadına uygun olan birçok lezzet bulabilirsiniz. Zagreb büfteği, Zagreb gableci ve paprenjak yörenin en lezzetli yiyeceklerindendir. Şehirde kahve evlerinin de önemi büyüktür. Şehrin birçok yerinde bulunan kahve evlerini ziyaret ederek güzel kahvelerin tadına bakabilirsiniz. Zagreb’in en popüler restoranları ise Mundoaka Street ve Capuciner’ tir.

Zagreb’in Gezilip Görülecek Yerleri

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Zagreb kentine tarihi ve turistik onlarca yapı bulunuyor. Kenti gezmek istediğinizde kendinize ayrıntılı bir gezilecek yerler listesi hazırlayabilir ve listenize ilk olarak Ban Jelacic Meydanı, Zagreb Katedrali, Maksimir Park, Plitvice Gölü Ulusal Parkı, Dolac Pazarı ve Sanat ve Zanaat Müzesi’ni ekleyebilirsiniz.