Zürich Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Zürich Uçak Bileti

zurih-ucak-biletiTürkiye’den Zürich’e haftanın her günü sefer düzenleyen firmalar mevcuttur. Bu firmalar arasından aktarmasız olarak doğrudan Zürich’e sefer düzenleyen firmaların yolculuk süresi İstanbul üzerinden 2 saat 55 dakika sürmektedir. Zürich’e seyahat etmeyi planlayanlar için Alo Bilet Hattı ucuz Zürich uçak bileti avantajları sunmaktadır.

Zürich Havalimanına Uçmak

Zürich Havalimanı İsviçre’nin en büyük havalimanıdır. 21 Temmuz 1921 tarihinde seferlere başlayan Zürivh Havalimanı komumu itibariyle şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alır. Yeni terminal binasının açılışı ise 1953 yılına denk gelir. Zürich’in kuzeyinde yer alan havalimanından şehre ulaşım için otobüs, taksi, tramvay ve demiryolu gibi seçenekler kullanılabilir. 3 adet beton piste sahip Zurich Havalimanı 2015 yılında 26 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Terminal bünyesinde 3 katlı bir otopark yer alır. NH Zurich Airport, Zürich Havalimanı bünyesinde yer alan tek oteldir. Ayrıca havalimanı çevresinde Radisson Blu Zurich Airport Hotel, Mövenpick Hotel Zürich-Airport ve Hilton Zurich Airport otelleri yer alır. Ülkemizden Zürich’e en yoğun yolcu trafiği İstanbul üzerinden gerçekleştirilir.

Bilgi Kaynağından Zürich Hakkında

İsviçre’nin başkenti olan Zürich, aynı zamanda kültürel bir başkenttir. Yüz ölçümü 87,88 kilometrekare olan şehir merkezinin nüfusu 394 bin kişidir. Şehirde konuşulan resmi dil Almanca, kullanılan para birimi ise İsviçre Frangı’dır. Ilıman okyanus ikliminin hakim sürdüğü Zürich’de yağış miktarı fazladır. Kenti ziyaret etmek için en uygun zaman Mart – Temmuz arası dönemdir. Zürich’de yaşam standartları son derece gelişmiştir. Şehirde gezmek için birçok seçenek mevcut. Fraumünster Kilisesi, Zürich Güzel Sanatlar Müzesi, Grossmünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Limmat Nehri, Felsenegg-Girstel kulesi ve Centre Le Corbusier bunlardan bazılarıdır. Şehirde çocuklarınızla gittiğinizde ziyaret edebileceğiniz ünlü bir hayvanat bahçesi de mevcut. Bölgenin en meşhur yemeği ise pastetli adında geleneksel etli turtadır.

AloBiletHatti.com ile Zürich uçak bileti satın alma işleminizi kolay adımlarla gerçekleştirebilirsiniz. Alo Bilet Hattı sayesinde tüm uçak bileti fiyatlarını görüntüleyerek en ucuza uçak biletinizi satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun için üst kısımda yer alan bilet sorgu sekmesini kullanıp online uçak biletlerini görüntülemeniz yeterlidir.