Zürih Uçak Bileti, Ucuz Zürih Uçak Bileti Fiyatları

Zürih Uçak Bileti

İsviçre’nin ekonomik anlamda oldukça ön planda olan şehri Zürih, aynı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğini de taşıyor. Gerek ülkemizden, gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinden sürekli olarak Zürih’e ziyaret eden milyonlarca kişi bulunmaktadır. Yurtdışı seyahatlerinin birçoğunda olduğu gibi Zürih seyahatleri için de yaygın olarak havayolu ulaşımı kullanılmaktadır. Çünkü Zürih uçak bileti olanaklarından yararlanarak yolculuklarını yapan kişiler çok kısa sürede istedikleri noktaya ulaşım sağlayabiliyorlar. Ayrıca havayolu ulaşımının son derece konforlu ve güvenli bir ulaşım şekli olması ve yolculara seyahat süresi boyunca sürekli olarak yiyecek ve içecek ikramlarının yapılması, havayolu ulaşımının yolcularına sunduğu olanaklardan birkaç tanesidir.

Zürih Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Zürih Havalimanı’na gitmek için tercih edilen ulaşım araçlarından birisi otobüslerdir. Kent merkezindeki birçok noktadan otobüslere binerek Zürih Havalimanı’na ulaşım sağlanabiliyor. Bunun dışında havalimanıda demiryolunu kullanarak tren ile de gitmek mümkündür. Tren ile havalimanına gitmek isteyen yolcuların S-Bahn hattındaki trenleri tercih etmesi gerekiyor. Daha rahat ve daha konforlu bir şekilde havalimanına gitmek için de taksilere binebilirsiniz.

Zürih Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Zürih Havalimanı’na inen yolcular çeşitli ulaşım araçlarından yararlanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. En çok kullanılan ulaşım aracı ise otobüslerdir. Havalimanı önünden kent merkezine her 15 dakikada bir otobüsler düzenlendiği için çok kısa sürede havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Ayrıca havalimanından trene binerek de süratli bir şekilde Zürih kent merkezine gitmek mümkündür.  Toplu taşıma araçlarından yararlanmak istemeyen yolcular ise havalimanı önünden istedikleri zaman taksiler binebilirler. Bunun dışında havalimanından şehir merkezine araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak da ulaşım sağlanabiliyor. Bu hizmetten yararlanmak için seyahat süresinden birkaç gün önce bu konuda hizmet veren firmalarla iletişime geçerek kiralık araç rezervasyonu yapılması gerekiyor.

Zürih Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Zürih Havalimanı, ülkenin başkenti olan Zürih şehrinde yer alıyor. Havalimanının en önemli özelliklerinden birisi ise ülkenin en büyük uluslararası havalimanı olmasıdır. Havalimanı aynı zamanda ülkenin en eski havalimanlarından birisidir. Zürih Havalimanı, 1953 yılında inşa edilmiş ve o tarihten bu yana yolcularına iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir. Yolcu trafiği açısından oldukça işlek olan havalimanında her gün çok sayıda uçak iniş ve kalkış yapıyor. Havayolu firmalarına bakıldığı zaman ise dünyanın en önemli havayolu şirketlerinin düzenli olarak havalimanına uçak seferi düzenlediğini söyleyebiliriz.

Ucuz Zürih Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Zürih’e gitmek için sizlerde havayolunu tercih ediyorsanız ve ekonomik fiyatlı bir uçak bileti almak istiyorsanız ihtiyaç duyduğunuz zaman alo bilet hattı web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz, tüm havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını anlık olarak kontrol ettiği için sitemizi kullanarak en uygun fiyatlı uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemizin yeni tasarımı sayesinde aradığınız uçak biletlerine de çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.
zurih-ucak-biletiTürkiye’den Zürich’e haftanın her günü sefer düzenleyen firmalar mevcuttur. Bu firmalar arasından aktarmasız olarak doğrudan Zürich’e sefer düzenleyen firmaların yolculuk süresi İstanbul üzerinden 2 saat 55 dakika sürmektedir. Zürich’e seyahat etmeyi planlayanlar için Alo Bilet Hattı ucuz Zürich uçak bileti avantajları sunmaktadır.

Zürich Havalimanına Uçmak

Zürich Havalimanı İsviçre’nin en büyük havalimanıdır. 21 Temmuz 1921 tarihinde seferlere başlayan Zürivh Havalimanı komumu itibariyle şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alır. Yeni terminal binasının açılışı ise 1953 yılına denk gelir. Zürich’in kuzeyinde yer alan havalimanından şehre ulaşım için otobüs, taksi, tramvay ve demiryolu gibi seçenekler kullanılabilir. 3 adet beton piste sahip Zurich Havalimanı 2015 yılında 26 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Terminal bünyesinde 3 katlı bir otopark yer alır. NH Zurich Airport, Zürich Havalimanı bünyesinde yer alan tek oteldir. Ayrıca havalimanı çevresinde Radisson Blu Zurich Airport Hotel, Mövenpick Hotel Zürich-Airport ve Hilton Zurich Airport otelleri yer alır. Ülkemizden Zürich’e en yoğun yolcu trafiği İstanbul üzerinden gerçekleştirilir.

Bilgi Kaynağından Zürich Hakkında

İsviçre’nin başkenti olan Zürich, aynı zamanda kültürel bir başkenttir. Yüz ölçümü 87,88 kilometrekare olan şehir merkezinin nüfusu 394 bin kişidir. Şehirde konuşulan resmi dil Almanca, kullanılan para birimi ise İsviçre Frangı’dır. Ilıman okyanus ikliminin hakim sürdüğü Zürich’de yağış miktarı fazladır. Kenti ziyaret etmek için en uygun zaman Mart – Temmuz arası dönemdir. Zürich’de yaşam standartları son derece gelişmiştir. Şehirde gezmek için birçok seçenek mevcut. Fraumünster Kilisesi, Zürich Güzel Sanatlar Müzesi, Grossmünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Limmat Nehri, Felsenegg-Girstel kulesi ve Centre Le Corbusier bunlardan bazılarıdır. Şehirde çocuklarınızla gittiğinizde ziyaret edebileceğiniz ünlü bir hayvanat bahçesi de mevcut. Bölgenin en meşhur yemeği ise pastetli adında geleneksel etli turtadır.

AloBiletHatti.com ile Zürich uçak bileti satın alma işleminizi kolay adımlarla gerçekleştirebilirsiniz. Alo Bilet Hattı sayesinde tüm uçak bileti fiyatlarını görüntüleyerek en ucuza uçak biletinizi satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun için üst kısımda yer alan bilet sorgu sekmesini kullanıp online uçak biletlerini görüntülemeniz yeterlidir.